S.S.S.

Sıkça Sorulan Sorular

Rezervasyon işlemi 4 basit adımdan oluşmaktadır.
- Birinci adım; Kiralanacak yer ve tarih seçimi,
- İkinci adım; Araç seçimi,
- Üçüncü adı; kişisel iletişim bilgilerinizin girilmesi,
- Dördüncü adım; ödeme ve ödeme esnasında mail olarak gelen rezervasyon onayı ile işleminiz tamamlanır.

Ayrıca telefon ile de rezervasyon yaptırabilirsiniz. 0850 255 6446 Nolu Call Center’ dan rezervasyon tamamlanabilir.

Kiralama kapsamındaki herhangi bir konuda ekstra ücret talep etmiyoruz. Zorunlu trafik sigortası, araç hasar sigortası, hırsızlık sigortaları, 24 saat yol yardımı ve %18 KDV kiralama ücretine dahildir.

Araçlarımızın tamamında HGS ya da OGS bulunmaktadır. Bu sayede paralı otoyollardan otomatik olarak geçiş yapabilirsiniz. HGS ya da OGS için ekstra bir ücret talep edilmez. Yapmış olduğunuz ücretli geçişler araç iade esnasında geçiş kullandığınız kadar HGS ya da OGS ücreti üye işyerimiz tarafından sizden tahsil edilir.

Hayır. Toplam Kira bedelinin 15% i olan ön ödeme yapılmadan rezervasyon işlemi gerçekleştirilmemektedir.

Sistemde görmüş olduğunuz araçlar, sadece o tarihler arası müsait olan araçlardır.  Üye işyerinin elinde olmayan nedenlerden dolayı, (kiralık araç bir önceki müşteriden geç veya hasarlı dönmüşse, teknik arıza, zorunlu haller vb.) kiraladığınız aracın yakıt, vites ve araç segment durumunu göz önüne alarak benzeri veya üst sınıf araç verebilir.

Sigorta şartları gereği ekonomik bir araç kiralayabilmek için en az 22 yaşında olmanız gerekir. Orta ve Üst sınıf araçlar için 25 yaş alt sınırdır. Lüks ve büyük araçlar için en az 28 yaşında olmanız gerekiyor. Ekonomik sınıflarda en az 2 yılı doldurmuş, üst sınıflarda ise en az 3 yılı doldurmuş ehliyet yaşına sahip olmanız gerekmektedir.

Evet. Mutlaka kredi kartınızı yanınızda bulundurmanız gerekir. Aksi durumda, araç teslim edilemez. Kontrat bilgilerine kredi kartı bilgileriniz not edilir.

Araç kiralama esnasında aşağıdaki belgelerin yanınızda olması gerekir;
Nüfüs Cüzdanı, Sürücü Belgesi (Ehliyet), Provizyon uygulanabilmesi için sürücünün Kredi Kartı.
Eğer Ek sürücü talebinde bulunduysanız, ek sürücünün sürücü belgesini ibraz etmesi zorunludur.
Eksik belgeler yüzünden teslim alınamayan araçtan Jetzzgo sorumlu tutulamaz. İptal prosedürü uygulanır ve geri iade yapılmaz.

Kiralık araçlar ile ülkeler arası geçiş yapılamaz.

www.jetzzgo.com sadece online Kredi kartları, Debit kartları, Sanal Odeme kartları ile ödeme kabul etmektedir; Visa, MasterCard, American Express ve Bankamatik kartları. Banka para transferi vb. ödeme türleri kabul edilmemektedir.

Araç teslimatı sırasında ödenecek bir tutar varsa, nakit ve ya kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Provizyon uygulanabilmesi için mutlaka kredi kartı gereklidir.

Sürücülerin kendi adlarına kayıtlı kredi kartlarına sahip olmaları ve bu kartları araç teslim alış yerinde ibraz etmeleri zorunludur. 

İstediğiniz her yerden! Kiralama ofisinden almak zorunda değilsiniz.

Aramayı bulunduğunuz bölgeye göre yaparsanız, sadece o bölgeye teslimat yapan tedarikçi firmaların araçları çıkmaktadır. O bölge için Firma teslimat ücreti istiyor ise, toplam kiralama tutarına bu bedel otomatik olarak yansır.

Özellikle erken iade mümkün olmakla birlikte, aracı iade almanın organize edilebilmesi için biraz zaman gerektirebilir. Ayrıca, erken iade edilen araçlar için ücret iadesi yapılmaz. Aracın kullanımının uzatılması talep edilmesi halinde, üye işyerinin de onayı alınarak uzatma işlemi yapılabilir. 08502556446 Çağrı merkezimize bu talebinizi iletmeniz ve ödemeyi yapmanız yeterlidir.

Eğer adresinize gelmesini istiyorsanız ek ücret karşılığı adrese teslimat seçerek, o bölgedeki bir adrese aracınızı getirtebilir ve teslim alabilirsiniz.

Rezervasyon değişiklikleri, üye işyerlerinin araç ve program uygunluğuna göre yapılmaktadır.

Rezervasyon değişikliğinde;
Kiralama başlangıç saatinden 48 saat öncesine kadar, araç değişikliği fiyat farkı gözeterek yapılabilir,

Rezervasyon iptalinde ise,
www.jetzzgo.com web sitesi üzerinden kiralanan araçların, iptal talebini aracın alış saatinden 24 saat öncesine kadar tarafımıza bildirilmesi halinde kiralama için ödenen toplam tutar 7 iş günü içerisinde kredi kartına ya da Jetzzgo’ ya mail yolu ile beyan edilmiş olan banka hesabına iade edilecektir.

Jetzzgo bildirimde bulunmaksızın aracı almaktan vazgeçilmesi ve/veya iptal talebini alış saatinden 24 Saat’ den az bir süre kala bildirilmesi halinde toplam kiralama için ödenecek toplam tutarın 15 % iptal iade kesintisi yapılarak geriye kalan tutar beyan edilen kredi kartına ya da banka hesabına iade edilecektir.

Araç kiralama esnasında oluşabilecek ödenmemiş trafik cezaları, eksik yakıt, sigorta kapsamı dışındaki hasarlar için kira ücretinin dışında kredi kartınızdan teminat depoziti olarak provizyon alınır. Aracın sorunsuz iade edilmesi durumunda söz konusu teminat tutarı bloke uygulanan kredi kartından 10 ile 20 gün arasında kaldırılır. Provizyon, belirli bir tutarın kredi kartı üzerinde bloke edilmesidir. Kredi kartınızın kullanılabilir limitini azaltır ancak harcama olarak yansımaz. Bunun için kiralama başlangıcında sürücünün adına olan minimum 6 ay geçerli ve kullanılabilir limiti olan kredi kartı bilgileri araç kiralama kontratında olması gerekmektedir.

Araç model yılları rent a car firmalarına göre değişiklik gösterebilir. Bunun yanı sıra seçmiş olduğunuz tarih aralığı ve lokasyona göre de değişkenlik gösterebilir.
Genel olarak tedarikçi firmalar araçlarını her yıl yenilemektedir ve filolarında en fazla 3 yaşında araç bulundurabilirler. Seçtiğiniz araçlar yüksek ihtimal 0-2 yaş aralığında olacaktır. 

Olay yerinde detaylı olarak en az 7 adet olay yeri fotoğraflarının üye işyeri ne teslim edilmesi gerekir.

Trafik ve alkol raporlarının kaza anında tutulması ve 24 saat içinde aracın kiralandığı üye işyerine teslim edilmesi gerekir.

Kaza, çift taraflı ise; çift taraflı kaza tutanağı ıslak imzalı olarak, karşı tarafın ruhsat fotokopisi, sigorta poliçesi fotokopisi, ehliyet fotokopisinin kaza mahallinde iken kiracı tarafından temin edilmesi gerekir.

Bu tip sorunlarla karşılaşmamak için, lütfen uçuş numaranızı giriniz. Uçunuz gecikirse, bize en kısa süre içinde e-mail ve ya telefon ile bilgilendirme yapmalısınız. Eğer rezervasyon gerçekleştirirken uçuş numarası verdiyseniz tedarikçi firma 2 saate kadar takibini yapabilmektedir.

  Jetzzgo uçuşun gecikmesi ve iptalinden doğacak kayıp, hasar ve değişikliklerden sorumluluk kabul etmez ve sorumlu tutulamaz. Otomatik olarak İptal prosedürü uygulanır.

Kiralama süresi tamamlandıktan sonra üye iş yeri tarafından faturanız posta yolu ya da e- mail yolu ile tarafınıza iletilecektir.