Trabzon’da Araç Kiralamanın Ekonomik Yolu JetzzGO

Trabzon’un, MÖ 2000’li yıllara kadar uzanan tarihi bir geçmişi vardır. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan ilimiz, Pers, Roma ve Bizans kültürü etkisi altında kalmıştır. Trabzon, camileri kadar manastır ve kiliselerin de bulunduğu bir ilimizdir.

Yemyeşil doğası, her mevsim yağan yağmuru, fıkraları ve türküleriyle meşhur olan Trabzon’da yapacağınız bir gezi sizde unutulmayacak anılar bırakacaktır. Doğu Karadeniz’in en gelişmiş şehri olan Trabzon’da o kadar çok gezilip görülecek yer var ki, bunları gezmek için mutlaka bir araç kiralamalısınız.

JetzzGO Trabzon araç kiralama seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Muhteşem doğası ve tarihi güzellikleri ile bu güzide ilimizi gezebilirsiniz. Web sitemiz üzerinden Trabzon ilindeki en kaliteli ve en güvenilir araç kiralama firmalarının anlık olarak müsait olan kiralık araçlarını listeleyebilirsiniz.

Daha sonra gelişmiş filtreleme özelliği sayesinde ihtiyacınıza en uygun ve en hesaplı aracı kiralayabilir ve Trabzon’u ve çevre ilçelerinde bulunan tarihi ve doğal güzellikleri gezebilirsiniz. Yapmanız gereken sadece JetzzGO web sitemize girmek ve Trabzon araç kiralama sorgusunu yaparak karşınıza çıkacak olan araçlar içinden seçiminizi yapmak ve rezervasyonunuzu tamamlamaktır.

Trabzon Havalimanı’na indikten sonra araç teslim ofisinden aracınızı teslim alıp Trabzon’u keşfetmeye başlayabilirsiniz. En ekonomik araç kiralama seçenekleri JetzzGO’da sizleri bekliyor.

Trabzon Havalimanı Araç Kiralama

Trabzon Havalimanı yolcu yoğunluğu açısından ilk sıralarda yer almaktadır. Trabzon havalimanına kısa süreli ya da uzun süreli kalış için uçuyorsanız, mutlaka bir araç kiralamalısınız. JetzzGO web sitemiz üzerinden birçok rent a car firmasının araç bilgilerine ulaşabilir ve karşılaştırmalı olarak inceleyebilirsiniz.

Trabzon havalimanında uçaktan indikten sonra toplu taşıma araçlarını kullanmanıza gerek yok, aracınızı havalimanından teslim aldıktan sonra istediğiniz yere konforlu ve rahat bir yolculuk yapabilirsiniz.

Siz bize sadece Trabzon’a uçuş tarihini ve saatini söyleyin, biz size o tarihteki ve saatteki Trabzon araba kiralama firmalarının müsait olan kiralık araçlarının listesini verelim. Siz de o liste içinden kendinize en uygun ve ekonomik aracı kiralayarak istediğiniz yere aracınızla gidebilirsiniz.

Web sitemizde Trabzon ilindeki araç kiralama şirketleri hakkında ihtiyaç duyacağınız tüm bilgilere erişebilirsiniz. Bu sayede başka hiçbir yere bakmaya gerek kalmadan web sitemiz üzerinden aracınızı rahatlıkla kiralayabilirsiniz.

Trabzon Araç Kiralama Fiyatları Neler?

Trabzon iline yapacağınız seyahatlerde araç kiralama seçeneğinden faydalanacaksanız, en ucuz ayın Ocak, en pahalı ayın da Ağustos ayları olduğunu bilmenizde fayda vardır. Trabzon araba kiralama fiyatları çeşitli etkenlere göre farklılıklar gösterebilir.

Kiralayacağınız aracın marka ve modeli yakıt durumu, aracın popülerliği gibi kriterler fiyatları belirlemede en etkili faktörlerdir. Bu kriterler Trabzon araç kiralama fiyatları açısından belirleyici rol oynamaktadır.

Trabzon’da en ucuz ve hesaplı araç kiralama seçeneğine JetzzGO üzerinden ulaşabilirsiniz. Bunun için web sitemiz üzerinden en ucuz araç sorgusu yaparak,  bütçenize en uygun aracı bulabilirsiniz. En ekonomik ve en konforlu aracı kiralayabilir ve Trabzon gezinize başlayabilirsiniz.

Trabzon’da Nasıl Araba Kiralanır?

Trabzon’a ister iş seyahati olsun, isterseniz de tatil amaçlı gidin, araç kiralama seçeneğini kullanarak Trabzon’u dilediğiniz gibi gezebilirsiniz. Trabzon’da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayabilirsiniz. Ancak, en ekonomik ve uygun araç seçeneklerini JetzzGO web sitemiz üzerinden öğrenebilirsiniz.

Araba kiralamadan önce önemli olan bazı konulara dikkat etmeniz gerekir. Bunlar arasında, bütçeye uygun araç seçenekleri, aracın teslim zamanı ve ihtiyaca uygun araç en önemli belirleyici kriterlerdir. Rent a car firmalarından araç kiralarken bu kriterleri göz önünde bulundurmalısınız.

JetzzGO tüm bu seçenekleri göz önünde bulundurarak ihtiyacınıza en uygun araçların listesini verir. Bu liste içinden size en uygun aracı seçerek kiralama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Web sitesi üzerinden Bursa’daki araç kiralama firmalarının anlık olarak müsait kiralık araçlarının listesine ulaşabilir ve listeyi filtreleyerek size en uygun ve en hesaplı aracı kiralayabilirsiniz.

Bursa gezinize biran önce başlamak isteyebilirsiniz. İş toplantısına yetişmek durumunda kalabilirsiniz. Bunun için havalimanında uçaktan indikten sonra aracınızı teslim alıp hemen Bursa gezisine başlayabilirsiniz. 

JetzzGO olarak sizlere en kaliteli araç kiralama seçeneklerini sunmaktayız. Web sitemiz üzerinden Bursa’daki araba kiralama firmalarının araç bilgilerini karşılaştırabilir ve size en uygun seçeneği belirleyerek rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

Trabzon’a Ne Zaman Gidilir?

Trabzon tipik Karadeniz ikliminin hüküm sürdüğü bir ilimizdir. Yazları serin, kışları ise ılık geçer. Yılın her mevsimi yağış alan ilimizde kış aylarında yoğun sis olmaktadır. Yaz aylarında nem çok olduğu için insanlar yaylalara çıkmaktadır.

Trabzon’da yaylalarda çeşitli festivaller yapılmaktadır. Tipik Karadeniz özelliği taşıyan bu festivallere mutlaka katılmalısınız. Kış aylarında yaşanan yoğun sisi ulaşımı da olumsuz yönde etkilemektedir. Trabzon’a yaz aylarında gitseniz bile yanınızda mutlaka kazak bulundurmalısınız. Ayrıca yılın her dönemi yağışlı geçtiği için yanınızda yağmurluğunuz mutlaka olmalıdır.

Trabzon’da tatil planı yaparken mutlaka JetzzGO avantajlı fırsatlarından faydalanmalısınız. Web sitemiz üzerinden istediğiniz aracı uygun fiyat avantajları ile kiralayabilir ve Trabzon seyahatinizde konforu yaşayabilirsiniz.

Trabzon’da Şehir İçi Ulaşım

Trabzon’da şehir içi ulaşım gayet rahat ve konforludur. Turizm açısından önemli bir şehrimiz olan Trabzon’da şehir içi ulaşım ağı her geçen gün gelişmektedir. Otobüs, dolmuş ve taksilerle şehir içi ulaşım sağlanmaktadır.

Trabzon’da şehir içi toplu taşıma genellikle belediye otobüsleri tarafından sağlanmaktadır. Bununla birlikte dolmuşlarla da ulaşım sağlanabilmektedir. Belediye otobüsleriyle yolculuk yapmak için Takkart almanız gerekmektedir. Dolmuşlar da 8 kişilik olduğu için taksi konforunu aratmamaktadır. Şehrin hemen her mahallesine dolmuş işlemektedir.

Trabzon’da 36 adet otobüs hattı vardır. Bu nedenle gidilecek her noktaya kolaylıkla ulaşım sağlanabilmektedir. Belediye otobüslerinin yanı sıra özel halk otobüsleri de hizmet vermektedir.

Bursa’nın çevresindeki ilçelere ve köylere gitmek için minibüsler bulunmaktadır. Turistik yerlere gitmek için de merkezden kalkan gezi turlarını tercih edebilirsiniz. Trabzon’ gezi amaçlı geldiyseniz toplu taşıma sizin için vakit kaybı olacaktır.

Trabzon Oto Kiralama İşlemleri

Trabzon’da araba kiralama yapmak için ya şehre geldiğinizde rent a car firmalarını gezecek ya da JetzzGO üzerinden kente gelemden önce kiralık araç rezervasyonunuzu yapacaksınız. Tek tek rent a car firmalarını gezmek ve karşılaştırma yapmak oldukça zor ve zahmetli bir iştir.

Bu nedenle JetzzGO web sitesi üzerinden Bursa’daki kiralık arabaların karşılaştırmalarını yapabilir ve ucuz araba kiralama imkânına sahip olabilirsiniz. Sitemiz üzerinden günlük, haftalık veya uzun vadeli araç kiralama yapabilirsiniz. Kiralama süreniz ne kadar uzarsa fiyatlar da aynı oranda düşer.

Web sitemiz üzerinden bir yandan araç karşılaştırmalarını yaparken bir yandan da ihtiyaçlarınızı belirlemeniz gerekir. İhtiyaçlarınız doğrultusunda istediğiniz aracı kiralayabilir ve rezervesini yaptırabilirsiniz.

Trabzon Havalimanında uçaktan iner inmez, rezerveli olan aracınızı teslim alarak Trabzon’un inanılmaz güzelliklerine doğru yelken açabilirsiniz.

Trabzon’a Yolculuk…

Trabzon’da gezilip görülecek o kadar çok yer vardır ki, özellikle yerli ve yabancı birçok turist tarafından ilgi gören Sümela Manastırı, kayadan oyulmuş devasa bir yapıya sahiptir. Şehrin birçok bölgesinde tarihi ve kültürel yapılar bulunmaktadır. Gezilecek yerlerin çok olması Trabzon’u gezmek için araç ihtiyacını doğuracaktır. Bu nedenle firmamıza özel seçeneklerle aracınızı kiralayabilir ve Trabzon’u bir uçtan diğer uca rahatlıkla gezebilirsiniz.

Trabzon’a tatil ve gezi için gelenler ile iş seyahati için gelenlerin en çok başvurdukları yöntemlerden biri araba kiralamadır. Toplu taşıma ile indi bindi yapmak yerine kendi aracınızla özgürce dilediğiniz yere gidebilirsiniz.

JetzzGO web sitesi üzerinden Trabzon’a gideceğiniz tarihi ve saati belirterek Trabzon araba kiralama seçeneklerini sorgulayabilir ve bir tıkla Trabzon’daki tüm araba kiralama firmalarının anlık olarak müsait olan kiralık araçlarını listeleyebilirsiniz.

Gelişmiş filtreleme özelliği ile ihtiyacınız olan kriterleri girerek entere basmanız yeterlidir. JetzzGO sizin ihtiyacınıza en uygun aracı önünüze getirecektir. Rezervasyonunuzu yaptırabilir ve Bursa Havalimanında uçaktan iner inmez de aracınızı teslim alabilirsiniz.

Trabzon’un Tarihi Yerleri

Tarihi ve coğrafyası ile muhteşem güzelliklere ev sahipliği yapan Trabzon’da gezip görülecek birçok yer vardır. Özellikle camilerin yanı sıra manastır ve kiliseleriyle de dikkat çeken ilimizde birçok tarihi yapı yer almaktadır.

Şehrin en ünlü yapısı MS 365-395 yılları arasında inşa edilmiş olan Sümela Manastırı’dır. Yapının tam olarak yapım tarihi bilinmemekle birlikte tahmini tarih olarak verilmiştir. Maçka ilçesinde yer alan bu yapı denizden 1300 metre yükseklikte ihtişamı ile erli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.

Trabzon’da 257 yıl boyunca egemenlik süren Komnenos Devleti’nin kralı tarafından yaptırılan Ayasofya Kilisesi, Fatih Sultan Mehmet’in Trabzon’u fethinden sonra camiye çevrilmiştir. Ayasofya Kilisesi Âdem ile Havva’nın yaradılışını anlatan çeşitli kabartmalarla ve taş işlemelerle oldukça zengin süslemelere sahiptir. Trabzon’a gitmişken bu yapıyı gezmeden dönmeyin.

Şehrin en yüksek tepesinde yer alan Trabzon Kalesi, denizden gelebilecek olan saldırıları önlemek amacıyla inşa edilmiştir. Üç bölümden oluşan kalenin bir tarafı deniz diğer tarafı yeşilliklerle çevrilidir. Trabzon’da mutlaka gezilip görülmesi gereken turistik yerlerden biridir.

Kuruluş tarihi tam olarak bilinmese de MS 270 yıllarında kurulduğu düşünülen Vazelon Manastırı, İncil’de yer alan vaftizci Yahya Peygambere adandığı söylenmektedir. Trabzon’un önde gelen tarihi ve turistik yerlerinden biri olan manastır, bölgenin en eski manastırı olma özelliğini taşımaktadır.

Trabzon’ gelen turistlerin ilgi gösterdiği yerlerden biri olan Peristera Manastırı, 250 metrelik bir kayanın üzerine kurulmuştur. MS 270 yılında inşa edilmiş olan manastır, temiz havası ve eşsiz manzarası ile turistlerin ilgi odağı halindedir.

Tarihi bir Ermeni kilisesi olan Amenapırgiç Manastırı, kapsında bulunan bir kitabeye göre 1424 yılında Hoca Stepan Şemseddin tarafından inşa edilmiştir. Manastır içinde eskiden bir süt çeşmesi bulunurmuş. Bu nedenle adına Kaymaklı Manastırı da denmektedir.

Trabzon’un Gezilecek Yerleri

Trabzon, tarihi güzellikleri olduğu kadar doğal güzellikleri ile de cazibe merkezidir. Heyelan sonucu dere yatağının kapanması ile oluşan Uzun Göl, yemyeşil doğası ve sık ormanları ile oldukça ilgi çeken bir yerdir. Genellikle dağcıların, kampçıların ve doğa yürüyüşü yapmak isteyenlerin tercihleri arasında ilk sırada yer alır.

Trabzon’u ve Karadeniz’i kuşbakışı olarak izlemek istiyorsanız mutlaka Boztepe’ye çıkmalısınız. Temiz havası ve muhteşem gün batımı manzarası ile mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir.

Trabzon yaylaları ile de ünlü bir ilimizdir. Özellikle Haldizen Yaylası, Şerah Köyü, Lapazan Yaylası, Garester Yaylası ve Şekersu Yaylası bu yaylalara örnek gösterilebilir. Bunların yanı sıra Maçka-Kiraz Yaylası, Maçka-Mavura Yaylası ve Sera Gölü yaylası da turistler tarafından tercih edilen yerlerdendir.

Çaykara ilçesi sınırları içinde yer alan Aygır Gölü, 2740 metre yükseklikte bulunmaktadır. Buzul gölü olarak dikkat çeken göl, Haziran ayından Ekim ayının sonlarına kadar ziyaret edilebiliyor. Göl kıyısında piknik yapılabilmektedir.

Düzköy ilçesinde yer alan Çal Köy Mağarası, doğal güzelliği ve dikkat çeken oluşumu ile görülmesi gereken yerlerden biridir. Yaklaşık 8 km uzunluğa sahip olan mağaranın sadece 12 km’lik alanı gezilebiliyor. 2003 yılında ziyarete açılan bu mağarayı mutlaka görmelisiniz.

Soğuksu beldesinde bulunan Atatürk Köşkü, Konstantin Kabayanidis tarafından 19. yüzyıl başlarında yaptırılmıştır. 1924 ve 1930’da Atatürk’ün köşkü ziyaret etmesinden sonra 1937 yılında Atatürk için düzenlenen köşk, kız kardeşi Makbule Boysan’a kalmıştır. Daha sonra köşk kendisinden satın alınarak Atatürk Evi Müzesi haline getirilmiştir.

Trabzon’da Gece Hayatı

Karadeniz Bölgesinde en renkli gece hayatına sahip yerlerden biri olan Trabzon’da özellikle caz, blues ve rock müzik severler için keyifli bir mekân olan Sahne ilk sıralarda yer alıyor. Ayrıca şehir merkezine 30 km mesafede bulunan ve Trabzon’un en popüler mekânlarından biri olan Morfoz bir gece kulübüdür. Retto, bir başka eğlence mekânı olarak karşımıza çıkıyor.