Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Araç Kiralama: JetzzGo

Sivas Nuri Demirağ Havalimanından araç kiralamak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Aradağınız konforda ve temizlikte araçları web sitemizden bulabilirsiniz. Araç kiralama işleminin kusursuz gerçekleşmesi için siz müşterilerimize 7/24 destek vermekteyiz.

Sivas ziyaretinizin eğlenceli ve unutulmaz bir şekilde geçmesi için araç yolculuğu sizin için çok iyi olacaktır. Tabiki bu yolculuğunuzun ekonomik ve konforlu olması sizin için unutulmaz bir an olacaktır.

Sivas Nuri Demirağ havalimanında araç kiralamak için sitemizden teslim lokasyonunu Sivas Nuri Demirağ havalimanı olarak seçebilirsiniz. Daha sonrasında ise teslim edeceğiniz lokasyonu ve hangi tarihler arasında araç kiralamak istediğinizi seçmeniz yeterlidir, en ideal aracınızı bulup kolayca online olarak kiralayabilirsiniz.

 

Nuri Demirağ Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Nuri Demirağ Havalimanına indiğinizde, toplu taşıma araçlarına binerek şehir merkezine ulaşabilir ya da uçağınızdan iner inmez, JetzzGo internet sitesi ile güvenilir ve konforlu araçlarımızdan ihtiyacınıza en uygun aracı çok uygun fiyatlara kiralayabilirsiniz. JetzzGo güvencesiyle şehri gezerken, konforunuzdan ödün vermez ve huzurlu bir seyahatin  keyfine varırsınız.

 

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’ndan Araç Kiralama Nasıl ve Nerede Yapılır?

Sivas Nuri Demirağ Havalimanına indiğinizde nerede bulunduğunuz farketmeksizin, hızlıca aracınızı kiralayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken JetzzGo internet adresini ziyaret etmektir. JetzzGo internet adresi üzerinden geniş araç filomuzu görüntüleyebilir ve birçok kiralık aracın fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. İsterseniz filtreleme seçeneklerini kullanarak ihtiyacınıza en uygun aracı çok daha kısa bir sürede kiralayabilirsiniz. 

JetzzGo üst ve orta segmentteki birçok aracı hizmetinize sunmaktadır. Sivas Nuri Demirağ Havalimanı 1957 yılında kurulmuş olup 20047 m2 ‘lik bir alana kurulmuştur. Şehre uzaklığı 23 km olan havalimanına ulaşım toplu taşıma ve özel araçlar ile sağlanmaktadır. Sivas’a yapılan uçuşların bilet fiyatları da oldukça uygun fiyatlıdır. 

Ağırlıklı olarak iç hat yolculukların yaşandığı havalimanına en fazla İstanbul’dan sefer düzenlenmektedir. Havalimanı yüksek bir alanda kurulu olması nedeniyle yaz aylarında dahi serin olmaktadır. Nuri Demirağ Havalimanı engelli bireylerin kullanımı için uygun bir altyapıya sahip olmakla birlikte “Yeşil Havalimanı Sertifikası” sahibidir. 

 

Sivas’ta Araç Kiralama Fiyatları Nasıldır ?

Sivas’ta alternatif olarak bir çok araç kiralama şirketi bulunmaktadır. JetzzGo ihtiyacınıza ve bütçenize en uygun aracı, Sivas’ta faaliyet gösteren rent a car şirketleri  arasından karşılaştırma yaparak, sizlerin en ideal aracı bulmanızı sağlar. Araç kiralama fiyatları ise şehrin genel fiyatlandırma politikası, aracın modeli ve özel günler gibi birçok etkene bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

 

Sivas’a Ne Zaman ve Nasıl Gidilir?

Sivas karasal iklimin tam olarak yaşandığı bir şehirdir. Kışları çok soğuk ve çoğunlukla kar yağışlı, yazları ise oldukça sıcak ve kuraktır. Bu şehirde yaz mevsimi oldukça kısa sürmektedir. Yılın ortalama 4 - 5 ayı her yer kar ile örtülüdür. Bu nedenle şehre gidilebilecek en güzel zaman ilkbahar ve sonbahar aylarıdır. 

Sivas’a karayolu, havayolu ve demiryolu ile ulaşım sağlanabilmektedir. Türkiye’nin her yerinden karayolu bağlantılarını takip ederek Sivas yolculuğunuza çıkabilirsiniz. Sivas, İstanbul’a 892 kilometre, Ankara’ya 441 kilometre, Malatya’ya 247 kilometre, Diyarbakır’a 480 kilometre, Adana’ya ise 500 kilometre mesafededir. Sivas şehrine ulaşmak için araç kiralayabilir ve şehre kolayca ulaşabilirsiniz. JetzzGo ile tek bir tıkla aracınızı kiralayabilirsiniz.

 

Sivas Tarihi ve Gezilecek Yerleri

Sivas’ın bilinen tarihi Hititlere dayanmaktadır. Hititler iç savaş ve iktidar kavgalarıyla yıkılınca, bu bölge Babil, Asurlular, Sami kavimleri ve kısa bir müddet Sakaların eline geçmiştir. Hititlerin ardından Frigyalılar ve Lidyalılar Sivas’a hakim olmuşlardır. Lidya komutanlarından Giges’in Ege, Mezopotamya ve İran arasındaki ticaret için yaptırdığı “Kral Yolu” Sivas’tan geçmektedir. 

Sivas, Selçuklu Devleti döneminde Konya ve Kayseri’den sonra üçüncü eyalet merkezi durumuna gelmiştir. Sivas, Selçukluların ilim, sağlık ve sanat merkezi haline gelmiştir. Sivas, Türk İstiklal Savaşının ve Türkiye Cumhuriyetinin temellerinin atıldığı yakın tarihimizde de mühim roller oynamış bir tarih şehrimizdir. 

Cumhuriyetin ilanından sonra eyalet merkezi teşkilatı kalkınca Sivas il statüsü kazanmıştır. Sivas’ta özellikle Selçuklular dönemine ait çok sayıda tarihi eserin yer almaktadır. Sivas gezi planını iki güne yayacak olursanız; ilk gün tarihi değeri bulunan yerleri gezebilir ertesi gün ise Sivas’ın doğal güzelliklerinin keyfini çıkartabilirsiniz. 

Sivas’a gittiğinizde, bu şehrin şifalı kaplıcalarına uğramadan dönmemeliniz. Sivas’ın Kangal ilçesinde bulunan “Kangal Balıklı Kaplıca”, şifalı suyu ve içindeki küçük balıkları ile ülkemizin termal turizmi açısından oldukça popüler bir yerdir. Özellikle sedef hastalığı olmak üzere çeşitli cilt rahatsızlıklarını tedavi edici özelliği ile ün yapmış bir kaplıcadır. 

Sıcaklığı 37 derece olan şifalı suda magnezyum, kalsiyum ve selenyum elementlerinin yoğun olması nedeniyle kireçlenme, kemik rahatsızlıkları, romatizmal hastalıklar ve böbrek hastalıklarına da iyi geldiği tespit edilmiştir. Konaklama hizmetlerinin verildiği kaplıca bölgesinin Sivas şehir merkezine uzaklığı yaklaşık olarak 105km’dir. 

Dilerseniz JetzzGo aracılığı ile araç kiralayabillir ve dilediğiniz yere kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Sivas’a gittiğinizde diğer görmeniz gereken yerler ise; Divriği Ulu Camii, Şifaiye Medresesi, Gök Medrese, Sivas Atatürk ve Etnografya Müzesi, Sızır Şelalesi’dir. Sivas’ın tarih boyunca çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış oluşu, mutfağına da yansımıştır. 

Hamurlu yemeklerin ve etli yemeklerin öne çıktığı Sivas mutfağında, Erişte, Kadayıf, İçli Köfte, Hingel, Sübüra, Tarhana, Tırhıt, Madımak, Evelik, Sivas köftesi, Sivas Katmeri, Sirok , Gömme, Salata kurutması, Baviko, Divriği Pilavı, Sivas Ketesi, Pezik, Dal Turşusu, Mercimek Badı gibi yöreye has lezzetleri deneyimleyebilirsiniz. 

 

Sivas Hakkında Kısa Bilgilendirme 

İç Anadolu Bölgesi’nin en eski yerleşim yerlerinden biri olan Sivas, kültürel zenginliği ve doğal güzellikleri ile önemli kentlerimizden birisidir. Kral yolu ve İpek Yolu güzergahlarının kesiştiği noktada yer alan Sivas, medeniyetlerin beşiği olarak adlandırabileceğimiz şehirler arasındadır.

İç Anadolu'nun doğu bölgesinde yer alan, anadolu kültürünün en güzel yaşandığı şehirlerden biridir. Çeşitli kaplıcaları ve tarihi zenginlikleri ile bilinen Sivas, mutlaka gidilip görülmesi gereken zenginlikte yerlere ev sahipliği yapmaktadır.

Çeşitli cilt hastalıklarına şifa olduğu düşünülen kaplıcaları ile Sivas, sağlık turizminde önemli bir yere sahiptir. Sivas’ta bulunan Kangal Balıklı Kaplıca gibi şifalı kaplıcalara kolayca ulaşım için JetzzGo araç kiralama seçeneklerinden faydalanabilir ve oldukça uygun fiyatlara gidebilirsiniz. Roma Dönemi’nde Sebasteia adıyla anılan şehrin günümüzdeki isminin bu isimden türediği düşünülmektedir.

Bazı tarihi kaynaklar Sivas isminin Hititlerin bir kolu olan Sibasip kavminden geldiğini dile getirmektedir. Selçuklular Dönemi’nde Anadolu’nun en önemli bilim ve ticaret merkezlerinden biri olan Sivas, bir zamanlar başkent şehir olma görevini de üstlenmiştir. Osmanlı döneminde Eyalet-i Rum’un Eyalet-i Sivas kimliğiyle yönetsel bir merkezi olan kent, Cumhuriyet döneminde Sivas adıyla il merkezine dönüştürülmüştür.