Samsun Araç Kiralama

Samsun tarihi MÖ 60.000 yıllarına kadar uzanmaktadır. Antik çağlardan bu yana Amazonlar, Hititler, Romalılar, Osmanlılar gibi birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, Kızılırmak ile Yeşilırmak’ın kavuştuğu kentimizdir. Ayrıca milli mücadelemizin başladığı 19 Mayıs 1919 yılında Mustafa Kemal Atatürk’ün buraya ayak basması ile Atatürk şehri olarak da anılmaktadır.

Türk ulusal benliği açısından çok büyük öneme sahip olan ilimizin tarihi güzelliklerinin yanı sıra doğal güzellikleri de oldukça fazladır. Tarihi müzelerinden, şifa kaynağı kaplıcalarına, upuzun sahil şeridindeki plajlara kadar Samsun gezilip görülmesi gereken lokasyonlardan biridir.

Samsun ilimizin o kadara çok gezilecek yeri vardır ki, bunu bir güne sığdırmanız imkânsızdır. Ayrıca bir araç kiralayarak bu gezinizi daha da kaliteli ve konforlu bir hale getirebilirsiniz. Bunun için JetzzGO Samsun araba kiralama seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

JetzzGO web sitemiz üzerinden Samsun ilindeki araba kiralama firmalarının anlık olarak müsait kiralık araçlarının listesine ulaşabilir. Gelişmiş filtreleme seçeneği sayesinde bu liste içerisinden ihtiyacınıza ve bütçenize en uygun aracı rezerve edebilirsiniz.

Aracınızı rezerve ettikten sonra Samsun Çarşamba Havalimanı’na indikten sonra aracınızı hemen teslim alabilir ve Samsun seyahatinize başlayabilirsiniz. İsterseniz aracınızı başka bir noktadan da teslim alabilirsiniz. Bunun için aracınızı rezerve ettirirken bunu belirtmeniz yeterlidir.

Samsun Havalimanı Araç Kiralama

1998 yılında hizmete açılan Samsun Çarşamba Havalimanı, şehir merkezine 25 kilometre mesafededir. İç ve dış hat uçuşları yapılan havalimanı 78/24 kesintisiz hizmet vermektedir. JetzzGO web sitemiz üzerinden rezervesini yaptırdığınız aracınızı uçaktan iner inmez havalimanından teslim alabilirsiniz.

Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için Samsun-Ordu yolunu kullanmalısınız yaklaşık 20 dakika sonra şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Samsun ilinin çevresinde bulunan Ordu, Sinop, Tokat ve Amasya illerine de rahatlıkla geçiş yapabilir ve bu illerimizi de gezebilirsiniz.

JetzzGO web sitemiz üzerinden Samsun Havalimanı araç kiralama şirketlerinin listesine ulaşabilir ve dilediğiniz aracı uygun fiyat avantajları ile kiralayabilirsiniz. Sitemiz üzerinden araba kiralama firmalarının listesine ulaştığınızda karşılaştırmalı olarak listeyi inceleyebilir ve size en uygun fiyatlı aracı kiralayabilirsiniz.

JetzzGo web sitemiz üzerinden Samsun ilindeki tüm araç kiralama firmalarının araç bilgilerine kolaylıkla ulaşabilir ve başka hiçbir yere gitmeden sadece sitemiz üzerinden birkaç tıkla aracınızı rahatlıkla kiralayabilirsiniz.

Samsun’da Araç Kiralama Fiyatları Nelerdir?

Samsun ilinde tatil veya akraba ziyareti için gidecekseniz en ucuz araç kiralama Şubat ayında yapılabilmektedir. Araba kiralarının en pahalı olduğu ay ise Ağustos ayıdır. Ancak, durum genellikle böyle olmasına karşın, seçeceğiniz arabanın marka ve modeline, yakıt tipine ve daha pek çok faktöre göre araç kiralama fiyatları değişkenlik gösterebilir.

Araç kiralamak için Samsun’da rent a car firmalarını tek tek dolaşıp fiyat karşılaştırması yapmanız gerekmiyor. Bunu sizin yerinize JetzzGO olarak biz yapıyoruz. Sizin yapmanız gereken Samsun seyahatinizi planladığınız tarihi bize söylemek, daha sonra arkanıza yaslanın ve gerisini bize bırakın.

Biz sizin ihtiyaçlarınız en uygun aracı, en uygun fiyat avantajları ile size sunarız. Size de sadece rezervasyonunu yaptırmak kalır.

Samsun’da Nasıl Araba Kiralanır?

Samsun’a ister akraba ziyareti, isterseniz gezi için hatta iş seyahati için hangi amaçla giderseniz gidin mutlaka bir araç kiralamalı ve ilimizin güzelliklerini doyasıya yaşamalısınız. Samsun’da birçok rent a car firması bulunmaktadır. Bunlardan aracınızı kiralayabilirsiniz. Ancak, tek tek rent a car firmalarını gezmek yerine JetzzGO web sitemiz üzerinden tek bir tıkla Samsun’daki tüm kiralık arabaların listesine ulaşabilir.

Rent a car firmalarından araba kiralarken dikkat etmeniz gereken bazı konular vardır. Öncelikle kiralayacağınız aracın sizin ihtiyaçlarınızı karşılaması gerekir. En önemli konulardan biri de kiralayacağınız aracın bütçenize uygun olmasıdır.

Araba kiralama firmalarından araç kiralarken bu faktörleri göz önünde bulundurduğunuzda birçok firmayı ayrı ayrı gezip karşılaştırma yapmak zorunda kalabilirsiniz. Oysaki JetzzGO web sitemiz üzerinden araç kiralarken ihtiyaçlarınızı ve bütçeniziz belirleyip, filtreleme yaparak size en uygun aracı bulabilirsiniz.

Samsun gezinize bir an önce başlamak ve bu güzelim şehrimizi doyasıya gezmek için havalimanında uçaktan iner inmez aracınızı teslim alabilir ve özgürlüğün tadını çıkarabilirsiniz. JetzzGO size en kaliteli araba kiralama firmalarının anlık olarak müsait araçlarının listesini sunar ve sizin araba kiralamadan maksimum faydayı sağlamanıza yardımcı olur.

Samsun’a Ne Zaman Gidilir?

Samsun ılıman bir iklime sahiptir. Yazın ortalama sıcaklık 39°C civarında seyreder. Yıllık yağış ortalaması metrekareye 733 mm yağış düşer. Ilık bir hava ve bol yağış alan ilimiz oldukça yeşil bir bitki örtüsüne sahiptir. Kıyı şeridinde Akdeniz iklimi hüküm sürerken, daha iç kesimler karasal iklimin etkisi altındadır. Yaz ayları sıcaklığın yanı sıra nem oranı da oldukça yüksektir.

Samsun’a tatil için gidecekseniz mutlaka ilkbahar ve yaz aylarında gitmelisiniz. Bu sayede gezip göreceğiniz yerleri çok daha rahat gezebilirsiniz. JetzzGO web sitemiz üzerinden kiralayacağınız aracınızla Samsun’daki doğal ve tarihi güzelliklerin keyfini kiralık aracınızın konforuyla yaşayabilirsiniz.

Samsun’da Şehir İçi Ulaşım

Samsun içinde toplu ulaşımda ne fazla kullanılan araçlar özel halk otobüsleridir. Geniş bir ağa sahip olan özel halk otobüsleri ile şehirde istediğiniz noktaya kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra ilçelere gidişlerde minibüsler tercih edilmektedir.

Bunların yanı sıra hafif raylı sistem oldukça gelişmiş ve gelişmeye de devam etmektedir. Tramvaylar şehir içi ulaşımda sıklıkla tercih edilen toplu taşıma araçlarıdır. Şehrimizde bulunan en güzel toplu taşıma aracı ise teleferiktir. Amazon Adası ve Baruthane arasında çalışan teleferikler de toplu taşımada kullanılmaktadır. Son olarak Samsun’da turistik vapur hatları da toplu taşımada kullanılan diğer araçlardır.

Şehir trafiği oldukça rahattır. Şehri gezmeye gidecekseniz toplu taşıma ile istediğiniz noktalara ulaşmanız mümkündür ancak bu size vakit kaybettirebilir. Bu nedenle JetzzGO web sitemiz üzerinden kiralayacağınız aracınızla şehir gezinizi daha konforlu bir hale getirebilirsiniz.

Samsun Oto Kiralama İşlemleri

Samsun’da birçok oto kiralama firması bulunmaktadır. Bunlar içinden aracınızı kiralayabilir ve şehir turunuza başlayabilirsiniz. Araç kiralamak için ihtiyaçlarınız ve bütçeniz sizin için en önemli iki kriterdir. Bu kriterler göre araç kiralamak size maksimum faydayı sağlayacaktır.

Şehirdeki oto kiralama firmalarını tek tek gezip araba kiralama seçeneğini değerlendireceğinize, JetzzGO web sitemiz üzerinden aracınızı çok daha kolay ve çok daha verimli bir şekilde kiralayabilirsiniz.

Bu sayede hem maksimum verim elde edebileceksiniz hem de paranız cebinize kalacaktır. Yapmanız gereken tek şey JetzzGO web sitemizi ziyaret etmek ve Samsun oto kiralama sorgusu yapmaktır. Bundan sonrasını sitemiz sizin için yapacaktır. Samsun’daki kaliteli ve güvenilir araç kiralama firmalarını liste halinde önünüze getirecektir. Siz de bu liste içinden ihtiyacınıza en uygun aracı kiralayabilirsiniz.

Samsun’a Yolculuk…

Samsun’da gezip görülecek pek çok tarihi ve doğal güzellik bulunmaktadır. Şahsi aracınız yoksa bu güzel ilimizi gezmek için araç kiralama seçeneklerinden faydalanmalısınız. Limanı, üniversitesi ve alışveriş merkezleri ile oldukça hareketli ve keyifli bir şehrimizdir. Gezilecek yerlerin çok olması araç ihtiyacınızı da beraberinde getirmektedir.

JetzzGO web sitemiz üzerinden aracınızı kiralayabilir ve Samsun’daki gezilecek her yeri konforlu bir şekilde gezebilirsiniz. Samsun’a özellikle iş seyahati için gelenlerin başvurduğu seçeneklerden biri olan araba kiralama seçeneği, tatil için gelenler içinde geçerlidir.

JetzzGO web sitemiz üzerinden Samsun seyahat tarihinize ilişkin araba kiralama sorgusunu yapabilirsiniz. Gelişmiş veri tabanımız sayesinde Samsun ilindeki en kaliteli ve en güvenilir araba kiralama firmalarını tek bir çatı altında toplayarak listeliyoruz.

Siz sadece yakıt tipi, vites türü, geniş araba ya da küçük araba seçeneklerini filtreleyerek ihtiyacınız en uygun araçları önünüze getirebilirsiniz. Bunların arasından bütçenize en uygun seçeneği belirleyerek rezervenizi yaptırabilirsiniz. Havalimanında uçaktan iner inmez de aracınızı teslim alabilirsiniz.

Samsun’un Tarihi Yerleri

Karadeniz’in en güzel turizm merkezlerinden biri olan Samsun, tarihi ve doğal güzellikleri ile gezginlerin uğrak yerlerinden biridir. Özellikle doğa sporu tutkunları tarafından ziyaret edilen muhteşem bir destinasyondur.

Hıdır Bey tarafından 1300 yılında inşa ettirilen Büyük Cami, Saathane Meydanı yakınında yer almaktadır. 1869 yılında yangında tahrip olan ancak 1884 yılında tekrar onarılan cami şehrin en büyük ibadet yeri olma özelliğini taşımaktadır. Yapının kubbesinde bitkisel motifler göz doldurmaktadır.

Bafra ilçesine 7 km mesafede bulunan İkiztepe Höyüğü, dört farklı yükseltiden meydana gelmiştir. Höyükte Tunç çağına ait birçok materyal bulunmuştur. Bunlardan en ilgi çekici olanları ise 2 odalı bir anıt mezar ile seramik bir fırındır.

Samsun merkeze 4 km mesafede bulunan Amisos Antik Kenti, MÖ 6. yüzyılda kurulan kent sırasıyla Helenistik, Bizans ve Roma dönemlerinde de yerleşim yeri olarak kullanılmıştır. Antik kentin bulunduğu tepeye teleferik ile ya da tırmanarak ulaşmak mümkündür.

1.derece arkeolojik sit alanı olarak ilan edilen Akalan Kalesi, Çatmaoluk Köyünün Yeniköy mahallesi sınırları içinde bulunmaktadır. Çevresi 500 metre uzunluğunda taş örgüden oluşan bir sur ile çevrilidir.

Şehir merkezine 14 km mesafede olan Tekkeköy Mağaralarında 1941 yılında yapılan ilk kazıda Mezolitik, Paleolitik ve Tunç Çağına ait kalıntılara rastlanmıştır. Bölgede ayrıca Hitit ve Frig medeniyetlerinden ait kalıntılara da rastlanmıştır.

Deniz kenarında yer alan Samsun Kalesi, 1192 yılında Danişmentliler tarafından şehri kuşatmalardan korumak amacıyla yaptırılmıştır. Kalenin tamamı gün yüzüne çıkarılamamıştır. Halen çalışmalara devam etmektedir.

İlk zamanlarda otel olarak kullanılan Gazi Müzesi, 1940 yılından itibaren müze olarak ziyarete açılmıştır. Otel olduğu dönemlerde Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ilk geldiğinde kaldığı oteldir. Müzede Atatürk’e ait fotoğraflar, balmumu heykeller ve daha pek çok eser bulunmaktadır.

Samsun’un Gezilecek Yerleri

Tarihi güzelliklerinin yanı sıra doğal güzellikleri ile de dikkat çeken Samsun, kış turizmi açısından değerli bir kayak merkezine de ev sahipliği yapmaktadır. Samsun halkının ve çevre illerden gelenlerin yoğun olarak kullandığı Ladik Akdağ Kayak Merkezi, Akdağ’ın zirvesinde yer almaktadır. Kayak merkezinin yakınında hizmet kalitesi yüksek tesisler bulunmaktadır.

Amazon kadınlarının yaşadığına inanılan Samsun’da üniversite ve belediyenin işbirliğinde bir Amazon Köyü oluşturulmuştur. 2,5 dönümlük arazide konumlanmış olan Amazon Köyü, Amisos Tepesi’nin karşısında yer almaktadır. Amazon kadınlarının günlük yaşamlarından kesitler sunmayı amaçlayan köyde 20’nin üzerinde balmumu heykel yer almaktadır.

Özellikle doğa tutkunlarının ilgisini çeken Ladik Gölü, yüzen adacıkları ve çevresindeki yeşilliklerle oluşturduğu manzara sayesinde hemen her kesimden ziyaretçinin ilgisini çekmektedir. Ladik Gölü’nde su kayağı, sörf ve olta balıkçılığı yapılmaktadır. Ayrıca göl, birçok balık ve kuş türünde de ev sahipliği yapmaktadır.

İlkadım ilçesi sahil yolu üzerinde yer alan Sevgi Gölü, suni olarak oluşturulmuş bir göldür. Çevresinde yürüyüş yolları, dinlenme alanları ve kafeteryalar yer almaktadır. Ayrıca Sevgi Gölü karşısında 15 bin metrekarelik alan içerisinde bulunan hayvanat bahçesi, 45 farklı türe ev sahipliği yapmaktadır.

İl merkezine 32 km mesafede Tekkeköy ilçesi içinde yer alan Kabaceviz Şelaleleri, özellikle mayıs ve ekim aylarında ziyaretçi akınına uğramaktadır. Bölgede dağcılık, trekking ve foto safari yapılabilmektedir. Şelaleye yakın alanlarda piknik alanları da mevcuttur.

Samsun’a 30 km mesafede bulunan Kızılırmak Deltası, Türkiye’nin en büyük deltalarından biridir. Kızılırmak’ın taşıdığı alüvyonlarla oluşan delta, tam bir doğa cennetidir.

Samsun’da Gece Hayatı

Şehrin gece hayatının kalbi Atakum’da atmaktadır. Birçok gece kulübü ve bar bu bölgede yer almaktadır. Favori mekânlardan olan Liverpool ve The Mest Gastro alternatif olarak düşünülecek mekânlardandır. Vecihii, gözde mekânlardan biridir. Ayrıca, çılgın bir gece geçirmek isteyenler için ise en doğru adres, Lucca Performance Hall adlı mekândır.