Nevşehir Kapadokya Havalimanı Araç Kiralama

Nevşehir, 18. yüzyıla kadar Muşkara adında bir köydü. Muşkara sağlam yapılı anlamına gelir. Damat İbrahim Paşa, köyü geliştirip adını “yeni şehir” anlamına gelen Nevşehir olarak değiştirdi. Özellikle turizm açısından çok ilgi çeken tarihi mekanları bulunan şehirdir. Ayrıca Nevşehir, Anadolu’nun “masal kenti” olarak da adlandırılır. Nevşehir’in önemi Kapadokya’dan gelir. Kapadokya adını eski Kapadokya Krallığı’ndan almıştır. Kapadokya kelimesi, “güzel atlar diyarı” anlamına gelen ‘’Katpatuka’’ kelimesinden türemiştir. Nevşehir’e tarihi ve turistik açıdan özel bir anlam yükleyen Kapadokya, üç büyük yanardağın küllerinden oluşan taş yığınlarından meydana gelir. 60 milyon yıllık sert kayaları barındıran bölge, her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapar. Orta Anadolu’nun incisi olarak kabul edilen Nevşehir toplamda 8 ilçeye sahiptir ve Kayseri, Yozgat, Kırşehir, Niğde ve Aksaray ile komşudur. Bu güzide şehre Nevşehir Kapadokya Havalimanına hava yolu ile inerek oldukça konforlu bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Bu şehre geldiğinizde konforlu, güvenli ve kaliteli bir tatil keyfi yaşamak için JetzzGo ya ait onlarca Nevşehir Kapadokya Havalimanı araç kiralama ofisi ve bayisi aracılığıyla Nevşehir Kapadokya Havalimanı araç kiralama fiyatları ve kiralama şartlarına dakikalar içinde ulaşabilirsiniz. Böylece bu şehri keşfederken vakit kaybetmezsiniz. Nevşehir’de gezip görebileceğiniz ilk destinasyon, Kapadokya bölgesidir. Kapadokya, hem tarihi dokusu hem de doğası ile gerçekten eşsiz güzellikteki doğal bir alandır. Kapadokya, Göreme, Ürgüp bölgeleri çok özel gezi noktalarıdır. Bu bölgelerde çok sayıda konaklama seçeneği de bulunmaktadır. Havaalanına indiğinizde kalacağınız yere ulaşmak için JetzzGo ile dakikalar içinde listelenen Nevşehir Kapadokya Havaalanı araba kiralama seçenekleri içinden sizin için en ideal aracı en uygun fiyatlara dakikalar içinde kiralayabilirsiniz.

 

Nevşehir Kapadokya Havalimanında Nasıl Araç Kiralanır ve Fiyatlandırma Nasıldır ?

Kapadokya’nın en önemli güzelliği doğal bir etkileşim sonucu oluşan Peri Bacalarıdır. Peri Bacaları volkanizma sonucunda meydana gelmiş bir doğal yapılardır. Patlayan bir volkandan gelen tüfler ve volkan taşlarının üst üste birikmesi ve zamanla bu taşların altında bulunan tüflerin rüzgar etkisiyle belli yerlerinin aşınması ile meydana gelen doğal ancak tarihiymiş gibi duran yapılardır. Bu yapı kısa bir süreçte değildi milyonlarca yıl süre gelen bir etkileşim sonucunda meydana gelmektedir. Bu nedenle bu eşsiz doğa harikaları her yıl binlerce turisti kendine çekmektedir. Bu eşsiz kentin diğer güzelliklerinden olan Kapadokya Kaya evleri şehrin adeta bir simgesini oluşturmaktadır. Kapadokya yöresi aslında tüm bu güzellikler dolaylı ya da doğrudan doğanın bir sonucunda meydana geldiğinden birbiri ile bağlantılıdır. 

Sizde doğa tarafından oluşturulmuş bu şehre doğru yola çıkmadan önce konforlu ve kaliteli bir seyahat için JetzzGo nun Nevşehir Kapadokya havaalanı araç kiralama ofislerine ve bayilerine mutlaka göz atın. JetzzGo nun Nevşehir Kapadokya Havalimanı kiralık araç fiyatları listesine göz atarak gezinizi daha konforlu bir hale getirebilirsiniz. Sadece şehir merkezi değil Nevşehir’in etrafındaki değerli alanları görmek için de günübirlik geziler düzenleyebilirsiniz. Nevşehir Kapadokya Havalimanı günlük kiralık araç opsiyonu ile JetzzGo dan kolaylıkla Nevşehir günlük kiralık araç bulabilirsiniz. Dilediğiniz tarihi ve yeri seçerek Nevşehir Kapadokya Havalimanı günlük araç kiralama fiyatları ve kiralama koşullarına ulaşabilir, dakikalar içinde rezervasyon oluşturabilirsiniz. JetzzGo sizi klasik Nevşehir Kapadokya Havalimanı araç kiralama süreçlerinden ve belirsiz fiyat politikasından kurtarark istediğiniz model ve kapasitedeki araca en uygun fiyatlarla ulaşmanızı sağlar. 

 

Nevşehir'e Nasıl ve Ne Zaman Gidilir ?

Dünya turizmi açısından önemli bir yere sahip olan Orta Anadolu'nun en güzel şehri Nevşehir'in Kayseri, Kırşehir ve Niğde illeri ile sınır komşusudur. Konumu itibariyle birçok Anadolu kentine yakın mesafede bulunan Nevşehir, eski çağlarda büyük yanardağların oluşturduğu volkanik bir plato üzerinde bulunmaktadır. Ayrıca şehrin ortasından geçen Kızılırmak; Nevşehir'i doğu ve batı şeklinde ikiye ayırmaktadır. Kentte kolaylıkla kara, hava ve demir yolu ile ulaşabilirsiniz. Eğer ki Nevşehir’e uzak bir lokasyondan ziyarette bulunacaksanız kentte hava yoluyla oldukça konforlu bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir içi ulaşımda da vakit kaybetmek istemiyorsanız JetzzGo Nevşehir Kapadokya Havalimanı araç kiralama yaparak özgürce bu doğa harikası şehri keşfedebilirsiniz.

Karasal ikliminin hüküm sürdüğü Nevşehirde yazlar sıcak ve kurak; kışlar soğuk ve genellikle kar yağışlı geçer. Her mevsim kendine özgü bir güzelliğe sahip olan il hem yaz aylarında hem de kış aylarında gezmek için tercih edilebilir. Kışın karlar altında kalan şehir, manzarasıyla birçok turistin gözde rotaları arasındadır. Amacınız şehri rahatlıkla gezebilmek ise tercihinizi bahar aylarından yana kullanabilirsiniz. Nevşehir’in her mevsim birbirinden güzel doğal alanlarını ve lezzetl yemek kültürünü keşfetmek için aileniz ve sevdiklerinizle JetzzGo nun Nevşehir Kapadokya Havalimanı lüks araç kiralama seçeneğini de rahatlıkla değerlendirebilir veya JetzzGo ile Nevşehir Kapadokya Havalimanı ekonomik ve kaliteli araç kiralama yapmanın tadını çıkarabilirsiniz. Nevşehir Kapadokya Havalimanı oto kiralama detayları istediğiniz araç markasına ve sayısız özelliklerine göre farklı seçeneklerle sıralanır. JetzzGo ile Nevşehir Kapadokya Havalimanı araç kiralama seçeneği ile şehri keşfederken araç kiralamanın rahatlığını yaşayabilirsiniz.

 

Nevşehir Tarihi ve Gezilecek Yerleri

UNESCO Dünya Miraslar Listesi’nde yer alan ve Kapadokya ile Nevşehir’in sembolü olan 3 peri bacası şehrin görülmeye değer yerlerinden başı çekmektedir. Efsaneye göre bu bölgede yaşayan kralın kızı gönlünü çobana kaptırıyor ancak kral kızını çobana vermek istemiyor. Kralın kızı; babasından habersiz çobanla evleniyor ve çocuk sahibi oluyor. Bunu duyan kral ise kızının ve ailesinin öldürülmesini emrediyor. Bir çıkış yolu arayan âşıklar, dua ediyor ve üç peri bacasına dönüşüyor. Bunun yanında Türkiye’de ortaya çıkarılmış en büyük yeraltı şehirleri olan Derinkuyu, Kaymaklı, Özkonak ve Mucur; Nevşehir de mutlaka görülmesi gereken yerlerin başını çeken bir diğer kültürel doğa harikaları. Derinkuyu; 55 metre uzunluğu ile Türkiye’deki en büyük yer altı şehridir ve 1967 yılında turizme açılmıştır. Kaymaklı ise tarihi MÖ 4000’e kadar dayanan bir yeraltı şehridir ve sadece 4 katı ziyarete açıktır. Ayrıca Nevşehir bölgesinin en göz alıcı yürüme alanlarından birisi olan Ihlara Vadisi; Melendiz çayının aşındırmasıyla oluşmuş ve içinde pek çok oyulmuş kilise ile beraber geniş bir hayvan ekosistemine ev sahipliği yapmaktadır. 

Bu ve bunun gibi onlarca eşsiz esere ev sahipliği yapan Nevşehir Türkiye’nin en turistik noktalarından biri olarak yerli yabancı birçok turistin akınına uğruyor. Nevşehir Kapadokya Havalimanı bu denli yoğun ilgi yüzünden şehre sağlanan ulaşımda önemli yer taşıyor. Yerli yabancı çok sayıda turist havaalanına indiğinde Nevşehir Kapadokya Havalimanı araç kiralama seçenekleri için kiralama ofislerini geziyor. JetzzGo ya ait Nevşehir Kapadokya Havalimanı araç kiralama ofisleri ve bayileri aracılığıyla oturduğunuz yerden rahatlıkla araç kiralayabilirsiniz. Nevşehir Kapadokya Havalimanı araç kiralama noktasında birbirinden farklı pek çok seçenek sunan JetzzGo da aracın marka modelini seçebilir sayısız detayları filtreleyerek ideal aracınızı kısa zamanda en uygun fiyatlara bulabilirsiniz.