Muğla Dalaman Araç Kiralama: JetzzGo

Dalaman, Muğla’nın 13 ilçesinden biridir. Yeşil ve mavinin iç içe geçtiği, huzurun merkezi sayılan Dalaman ülkemizin hem Ege hem de Akdeniz Bölgesi’nde toprakları bulunan, en çok turist çeken ilçelerinden biridir. Her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır.

Ayrıca Dalaman Havalimanı da bu ilçe bulunmaktadır. Dalaman Havalimanı’na indiğinizde JetzzGo internet sitesi üzerinden, dilediğiniz model aracı kolayca kirayabilir, zamanınızın birçoğunu şehre ayırabilir ve tatilinizi daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Kiralık aracınız ile Ölü Deniz, Kelebekler Vadisi gibi oldukça popüler turisti yerlere gidebilirsiniz. Muğla, masmavi plajları, yemyeşil doğası, tarihi mirasları ile görülmeye değer bir turistik şehirdir.

Muğla yaklaşık 1000 kilometreyi geçen uzun bir kıyı şeridiyle ülkemizin, en uzun sahil şeridine sahip şehridir. Muğla’nın tarihi de oldukça eskilere dayanmaktadır. Antik çağlardan günümüze kadar pek çok köklü medeniyete ev sahipliği yapmış olan Muğla birçok tarihi esere sahiptir.

Antik kentlerle, akarsularla, tekne turlarıyla dolu dolu bir tatil istiyorsanız Dalaman'da düşlediğiniz tatili kesinlikle yapabilirsiniz. Fethiye'den kalkan teknelerle ulaşılan Gökgemile Koyu, benzersiz bir doğaya sahiptir.

Koya, Hamam Koyu'ndan yürüyerek de ulaşmanız mümkündür. Yeşil bir tabiatın sarıp sarmaladığı koy, kesinlikle gezip görülmeye değer bir güzelliktedir. Gökgemile Koyu'na gittiğinizde denizin tadını çıkarmayı, kızgın kumsallarda güneşlenmeyi unutmamalısınız.

Dalaman’da Nasıl Araç Kiralanır ve Fiyatlandırma Nasıldır ?

Dalaman Türkiye’nin güzelliklerle dolu hazinelerinden biridir. Huzurlu atmosferinin doğaya karıştığı ve deniziyle, havasıyla keyifli bir tatil yapmak isteyenlerin büyük ilgi gösterdiği ve keyif aldığı noktalardan biri olan Dalaman’da araç kiralamak oldukça kolaydır. Dilerseniz Dalaman Havalimanı’na iner inmez aracınızı teslim alabilirsiniz, Nasıl mı?

Yapmanız gereken şey, JetzzGo internet adresine girmek, filtreleme seçenekleri ile istediğiniz model ve kapasitede olan aracı belirtmek ve çıkan sonuçlar arasından kendinize en uygun aracı seçmeniz olacaktır. JetzzGo sizler için Dalaman’daki tüm araçları karşılaştırır ve sizin için en ideal aracı bulmanızı sağlar. JetzzGo ile istediğiniz grupta aracı oldukça uygun fiyatlara kiralayabilir ve JetzzGo güvencesiyle tatilin tadını çıkarıyor olmanın mutluluğunu yaşarsınız. Araç kiralama fiyatları ise şehrin genel fiyatlandırma politikası, aracın modeli ve özel günler gibi birçok etkene bağlı olarak değişiklik göstermektedir. JetzzGo müşterilerine fiyat konusunda birçok avantaj sunmaktadır. JetzzGo ile araç kiralamayı tercih edebilir oldukça uygun fiyatlarla en lüks araçları kiralayabilirsiniz. 

Dalaman’a Nasıl ve Ne Zaman Gidilir ?

Dalaman yüksek sıcaklık ortalaması ile hemen hemen her mevsim tatil yapmaya uygun bir şehirdir. Dalaman’ı ziyaret ettiğinizde bu eşsiz tatilin tadına varmak ve etrafındaki diğer koylardan da faydalanmak için 4-5 günlük bir tatil planı yapmalısınız. 

Antik kentleri ile de yerli ve yabancı turistlerin büyük oranda ilgisini çeken Dalaman’da kış ayları ılık ve yağışlı geçerken, yaz ayları ise sıcak ve kurak geçer.

Dalaman kış aylarında sıkça yağış  alan bir bölgedir. Zaman zaman bu yağışlar günler sürebilmektedir. Bu nedenle ilkbahar ve yaz mevsimlerini tercih etmeniz doğru bir karar olacaktır. Yılın her dönemi Muğla’ya giden otobüs seferleri mevcuttur.

Muğla’nın ardından Dalaman’a 1,5 saatlik bir yolculuk ile ulaşabilirsiniz. Kendi aracınız ile Dalaman’a gitmeyi düşünürseniz İstanbul’dan 760 km, Ankara’dan 700 km, Antalya’dan ise 230 km lik bir yolculuk sizleri bekliyor.

Dalaman’a özellikte tatil sezonu boyunca sıkça uçak seferleri düzenlenmektedir. Ziyaretçilerin birçoğu havayolunu tercih etmektedir. Dalaman Havalimanı’na indiğinizde indiğinizde JetzzGo ile araç kiralayabilir ve özgürce şehrin tadına varabilirsiniz.

Muğla Tarihi ve Gezilecek Yerleri 

Dalaman’ın doğal güzelliklerini saymakla bitiremeyiz. Muhteşem yemekleri, harika doğası ve sıcak kalpli insanlarıyla Dalaman’da keşfedilmeyi bekleyen bir çok güzellik yatmaktadır. Dalaman’ın harika plajlarında yüzmek, hediyelik eşyalarından almak ve taze balıklarını yemek, üzerinizdeki tüm yorgunluğunuzu alacak ve geri dönmek istemeyeceksiniz. 

Dalaman; her ne kadar turizm imkânlarıyla bilinse de tarihi olarak da birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Sırasıyla Lukkalar, Lekler, Solymoslular, Kavalılar, Persler, Helenler, Atinalılar, Romalılar, Araplar, Bizanslılar, Menteşeoğulları ve Osmanlılar’ı ağırlayan Dalaman yöresinde tarihi birçok kalıntı bulunmaktadır.

Mitolojik hikâyelere konu olan Tlos Antik kenti görmeniz gereken tarihi yerlerden biridir. Dalaman sahil kıyıları ile oldukça beğenilmektedir. Ünlü Sarıgerme Plajı bu bölgede bulunmaktadır. 

Teke yarımadasından sonra en büyük ikinci yarımada olan Kapıdağ Yarımadası da Dalaman’da bulunmaktadır. Kapıdağ yarımadası sınırları içerisinde birçok koy, ada ve burun bulundurmaktadır.

Kapıdağ Yarımadası’nın iç taraflarına doğru gidildikçe görülmesi gereken birçok tarihi kalıntıya ulaşmak mümkündür. Adrenalin dolu dakikalar geçirmek isteyenler için; en ünlü çaylardan biri olan Dalaman Çayı’nda rafting ekibiyle eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz.

Rafting için Mayıs - Eylül aralığını tercih edebilirsiniz. Gitmek istediğiniz birçok yere JetzzGo’dan kiralayacağınız aracınız ile kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Elbette kıyılarıyla ünlü olan bu şehir yemekleriyle de ünlüdür. Dalaman mutfağı ziyaretçilerine, hafif ve sağlıklı lezzetler sunmaktadır.

Ekşili balık, Muğla usulü Tarhana çorbası, Kefal dolması, Keşkek , Muğla köftesi, Börülce ekşilemesi, Döş dolması, Kabak çiçeği dolması, Kaya koruğu salatası ve Muğla halkası mutlaka tatmanız gereken Muğla’ya özgü yemeklerdir. 

Dalaman Gece Hayatı Nasıldır ?

Dalaman şehir merkezinde birçok gece kulübü bulunmaktadır. Sarıgerme Street Bar, M&S Disco ve Cadde Cafe & Bar en çok tercih edilen eğlence mekanları arasındadır. Çevre bölgelerde de birçok eğlence mekanına ulaşmanız mümkündür. Dalaman’ın gece eğlence mekanlarında günün yorgunluğunu dans ederek ve köpüklü havuz partilerinde eğlenerek atabilirsiniz.