Muğla Milas Havalimanı Araç Kiralama

Milas tarihi olarak sayısız medeniyet tarafından kazanılmış ve kaybedilmiştir. Bu nedenle Milas’ta kazı yapılan her noktada tarihi bir imge bulmak mümkündür. Tarihi zenginlikleri ve doğal güzellikleri ile  dikkat çeken Muğla’nın şirin ilçesi Milas, her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Fethiye den sonra Muğla’nın en büyük ilçesi Milastır. Altın sarısı kumsalları, masmavi denizi, zeytin bahçeleri, ün yapmış el emeği halıları, şirin mi şirin çarşısı ve antik kalıntıları ve doğası ile adeta cennetten bir köşedir Milas. Milas’ın tertemiz havasında kendinizi yenileyebilir, tüm yılın yorgunluğunu üzerinizden atabilirsiniz. Huzurun adresi Milas’ta dopdolu bir tatilin tadını çıkarabilirsiniz. Muğla’ya geldiğinizde JetzzGo ile araç kiralayarak Milas’ın ışıltılı koylarını keşfe çıkabilirsiniz. 

 

Muğla Milas Havalimanında Araç Kiralama Nasıl ve Nerede Yapılır?

Milas’a geldiğinizde yalnızca Milas’ın masmavi sularında serinlemek değil, Milas’ın tarihi havasını da solumak ve içinize çekmek isteyebilirsiniz. Birbirine çeşitli mesafelerde bulunan bu yerlere kolaylıkla ulaşabilmek için JetzzGo ile araç kiralamayı tercih edebilirsiniz. Milas Havalimanı’na indiğinizde bulunduğunuz yerden birkaç saniye içinde araç kiralamanız mümkün. JetzzGo internet adresimizi ziyaret ederek, geniş filomuz üzerinden, dilediğiniz modelde aracı seçebilirsiniz. Filtreleme seçeneklerimiz sayesinde aradığınız model ve kapasitedeki aracı belirterek, hayalinizdeki araca kolaylıkla ulaşabilirsiniz. JetzzGo ile ihtiyacınıza ve bütçenize en uygun aracı kiralayabilirsiniz. JetzzGo olarak sizlere seçkin ve güvenilir bir hizmet sunmaktayız. Bakımları düzenli olarak yapılan araçlarımız ile aklınızda hiçbir şüphe yer etmeden, gönül rahatlığıyla seyahat edebilirsiniz. 

 

Milas’ta Araç Kiralama Fiyatları Nasıldır?

Araç kiralama fiyatları birçok etkene bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Kiralama süresi, milli ve dini bayramlar, yolcu taşıma kapasitesi, bagaj kapasitesi, özel günler, model ve konfor gibi birçok etken araç kiralama fiyatları üzerinde etkili olabilmektedir. JetzzGo internet adresimizi ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek fiyat kampanyalarımızdan haberdar olabilirsiniz.

 

Milas’a Ne Zaman ve Nasıl Gidilir?

Ege’nin temiz havası, eğlenceli atmosferi ve sıcakkanlı insanlarıyla oldukça keyifli vakit geçirebileceğiniz Milas’a birçok yoldan ulaşım sağlayabilirsiniz. Havayolu ve karayolu ile ulaşabileceğiniz şehre otobüsle gitmek isterseniz birçok otobüs firması ile seyahat edebilirsiniz. Daha kısa sürede ulaşmak isteyenlerin büyük çoğunluğu havayolunu tercih etmektedir. Milas’a özel veya kiralık aracınız ile de gelmeyi tercih edebilirsiniz. Kontrolün sizde bulunduğu bir araç ile seyahat etmenin birçok avantajı vardır; yol üzerinde istediğiniz noktalarda durabilir böylelikle seyahatinize birkaç şehir daha sığdırabilirsiniz. Bunun yanı sıra çok daha konforlu bir yolculuk yapmanızı sağlar. JetzzGo ile oldukça uygun fiyatlara, her türlü ihtiyacınıza yönelik araçlarımızdan kiralayabilirsiniz. Milas yüksek sıcaklık ortalaması ile hemen hemen her mevsim tatil yapmaya uygun bir şehirdir. Milasta kış ayları ılık ve yağışlı, yaz ayları ise sıcak ve kurak geçmektedir. Milas’a yaz tatili için gelmek isterseniz Haziran-Eylül aralıklarını tercih edebilirsiniz. 

 

Milas Tarihi ve Gezilecek Yerleri

Milas, en az 5 bin yıllık geçmişi ile bir tarih ve kültür kentidir. Milas, ilk çağlarda Anadolu’nun güneybatısında hüküm süren Karia Uygarlığının en önemli kentiydi. Antik çağlardaki adıyla Mylasa, bu dağlık ülkenin batısında, Sodra Dağı’nın eteğinde kurulmuştur. Milas, tarihte iki kez, Karia ve Menteşe Beyliği dönemlerinde, başkentlik görevi yapmıştır. Milas’ta Karia, Roma, Bizans, Selçuklu, Menteşe ve Osmanlı uygarlıkları hüküm sürmüştür. Bugün Milas ve çevresinde bu uygarlıklardan miras kalan ve mutlaka ziyaret edilmesi gereken pek çok sayıda tarihi eser bulunmaktadır. 

Milas’ın tarihinde 27 antik kent kurulmuş ve bu kentlerden İasos, Labranda, Euromos ve Herakleia antik kentleri günümüze kadar gelebilmiştir. Ayrıca günümüze kadar tüm yapıtaşlarıyla ayakta kalabilen tek mezar anıt olan Gümüşkesen Mezar Anıtı, Bodrum’da bulunan ve dünyanın yedi harikasından biri sayılan Moseleum’dan esinlenerek yapılmış olup onun bir minyatürüdür.  

İlk çağlarda Milas mermerleriyle ünlü bir kenttir. Şehrin yakınında olan Sodra’da mermer ocaklarının bulunması, inşaat için gereken malzemenin kolayca elde edilmesi, Mylasa’nın çok sayıda mabetle donatılmasını sağlamıştır. Daha sonra Mylasa Roma egemenliği altına girmiş ve Bizans çağında Milas sınırları en geniş halini almıştır. 13. yüzyılın ikinci yarısından itibaren ise Türklerin hakimiyetine girmiştir. 1923 yılında Cumhuriyetin ilanıyla Muğla iline bağlı bir ilçe olmuştur.

Zamanla Türkiye’nin en güzel ve en popüler tatil noktalarından biri olan Muğla Milas; Ortaköy, Turgutreis, Yalıkavak, Türkbükü, Gündoğan gibi enfes sahil bölgeleri ile özellikle yaz aylarında ziyaretçileri ile dolup taşmaktadır.

 

Milas’ta Ne Yenir ?

Milas’a geldiğinizde, buradaki taze ve doğal ürünlerle yapılmış hafif ve sağlıklı yemeklerden yemeden dönmemelisiniz. Doğal zeytinyağı yapılan Milas yemeklerinin lezzetine doyum olmamaktadır. Börülce Salam; taze börülce, limon, zeytinyağı ve sarımsakla yapılmaktadır. İçine domates katılarak yapılanına ise Taratorlu Börülce denilmektedir. Çiçek Dolma; kabak çiçeğinin içinin doldurulması ile yapılmaktadır. Borani; haşlanmış ıspanakların sarımsaklı yoğurtla soslanması ile hazır hale gelmektedir. Fava; bir çeşit kuru bakla ezmesidir. Zeytinyağı ve limonla soslanarak yenilmektedir. Ebegümeci Kavurması; ebegümeci doğranarak soğan ve zeytinyağ ile birlikte kavrulmaktadır. Çıntar Kavurma-Ekşileme; haşlanarak veya kızartılarak yenen kış mantarının üzerine limon sıkılarak afiyetle yenmektedir. Bu leziz ve doğal lezzetleri kesinlike yerinde tatmalısınız. Milas birçok anlamda gezip görülmeyi hak etmektedir. Tarihi yapıları, doğal güzellikleri ve yöresel yemekleri ile Milas kendine hayran bırakan yerlerden biridir. Milas’a gelmek ve her köşesini keşfetmek istiyorsanız aracınızı JetzzGo kiralayarak, Milas’ı karış karış gezebilirsiniz. 

 

Milas’ta Gece Hayatı Nasıldır ? 

Milas’ın gece hayatı Muğla merkez bölgesine ve diğer ilçelere nazaran daha sakin bir yapıya sahiptir. Milas daha çok sessiz ve sakin takılmak isteyen kişiler ve aileler tarafından tercih edilmektedir.