Konya’da Araç Kiralamanın Ekonomik Yolu JetzzGO

Tarih boyunca Karamanoğulları ve Anadolu Selçuklu Devleti gibi pek çok büyük devlete başkentlik yapmış olan Konya, Türkiye’nin yüzölçümü en büyük ilimizdir. MÖ 7 bin yıllarından bu yana çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan ilimiz, zengin bir tarihi ve kültürel mirasa sahiptir.

Buram buram tarih kokan ilimizde seyahat etmenin keyfini JetzzGO fırsatlarıyla yaşayabilirsiniz. Araba kiralama seçenekleri ile şehrin farklı noktalarında bulunan güzellikleri keşfedebilir, kendine has mutfağının lezzetlerini tadabilirsiniz.

Siz bize Konya’ya geleceğiniz tarihi söyleyin, biz sizin ihtiyacınız olan kiralık aracı uygun fiyat avantajları ile size havalimanında teslim edelim. JetzzGO web sitesi üzerinden Konya’daki araç kiralama firmalarındaki müsait olan kiralık araçların listesi bir tıkla önünüze gelir. İhtiyacınız olan aracı gelişmiş filtreleme seçeneği ile belirleyebilir ve rezervasyonunuzu yapabilirsiniz.

Konya Havalimanı’nda uçaktan iner inmez rezervesini yaptırdığınız aracınızı hemen teslim alabilir ev Konya seyahatine başlayabilirsiniz. Bu, tarihi güzellikleri ile ünlü ilimizi toplu taşıma araçları ile gezmek yerine kiralık aracınızla özgürce gezmek istemez misiniz? O zaman hemen JetzzGO web sitesine girin ve rezervasyonunuzu yaptırın.

Konya Havalimanı Araç Kiralama

2000 yılında sivil trafiğe açılmış olan Konya Havalimanı hem sivil hem de askeri kategoride değerlendirilmektedir. Konya’nın Selçuklu ilçesi sınırları içinde bulunan havalimanı, Türk Hava Kuvvetleri ile DHMİ tarafından yönetilmektedir. 3. Ana Jet Üssü Komutanlığı da burada bulunmaktadır.

Tarihi ve kültürel güzellikleri ile Konya mutlaka gezilip görülmesi gereken illerimizden biridir. Konya’ya gezi veya iş seyahati amaçlı gidecekseniz, JetzzGO araba kiralama seçeneklerinden faydalanmalısınız. İstediğiniz aracın özelliklerini web sitemiz üzerinden girerek, en uygun fiyatlı aracı karşılaştırmalı olarak bulabilir ve rezervasyonunuzu hemen yapabilirsiniz.

Konya Havalimanı’ndan şehir merkezine çeşitli ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilmektedir. Ancak, JetzzGO üzerinden daha önceden rezerve ettirdiğiniz ve uçaktan iner inmez teslim aldığınız aracınızla şehir merkezine konforlu ve rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Konya Araç Kiralama Fiyatları Nelerdir?

Konya’da araç kiralamak için en uygun ay Ocak ayıdır. Ocak ayında kiralık araçların en ekonomik olduğu zamandır. Bununla birlikte Ağustos ayı da araba kiralama açısından en pahalı aydır. Ayrıca Konya araç kiralama fiyatları çeşitli faktörlere göre değişkenlik göstermektedir.

Konya’da en ucuz araç kiralama seçeneğine JetzzGO üzerinden ulaşabilirsiniz. JetzzGO web sitesi üzerinden Konya ilindeki rent a car firmalarının müsait durumdaki kiralık araçlarını listeleyebilir, daha sonra en ucuz araç sorgusu yaparak en ucuz kiralık araca rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. 

Konya’ya çeşitli sebeplerle gelen insanların çoğu araç kiralayarak gezilerini yapmaktadırlar. Konya’da en uygun aracı kiralamak için JetzzGO web sitesi üzerinden en ucuz araç sorgusu yaparak aracınızı kiralayabilirsiniz.

Konya’da Nasıl Araba Kiralanır?

Konya’ya iş seyahati ya ad tatil amaçlı gittiğinizde seyahatinizi daha konforlu hale getirebilmek için araba kiralayabilirsiniz. Bunun için Konya’daki ren a car firmalarını gezmeniz ve karşılaştırma yapmanız gerekir. Ancak bunun için de onlarca rent a car firmasının kapısını çalmak zorunda kalacaksınız.

Ancak bunu sizin yerinize JetzzGO yapmaktadır. JetzzGO web sitesine girip Konya araba kiralama seçeneklerini sorguladığınızda karşınıza Konya’daki kaliteli ve güvenilir araba kiralama firmalarının kiralık araçlarının olduğu bir liste çıkacaktır.

Ayrıca araba kiralarken bazı kriterlere dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunun için ihtiyacınıza uygun araç, ekonomik araç ve aracın teslim zamanı gibi kriterlerden bahsedebiliriz. Ancak bu kriterleri sizin yerinize JetzzGO düşünmektedir. Sizin yapmanız gereken web sitemize girmek ve ihtiyaçlarınızı belirlemek, gerisini biz hallediyoruz.

Konya araç trafiği yoğun olmayana bir şehirdir. Kiralık araç ihtiyaçlarınızı bu şehirde kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Araba kiralama Konya ilinde sıklıkla tercih edilmektedir. JetzzGO web sitesi üzerinden karşılaştırmalı olarak kiralık araçları listeleyebilir ve rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

Konya Havalimanında uçaktan iner inmez rezervasyonunu yaptırdığınız aracınızı teslim alabilir ve Konya ziyaretine başlayabilirsiniz. Konya’da gezilip görülecek o kadar çok lokasyon var ki araba kiralama seçeneğini kullanmadan her yeri gezmeniz imkânsızdır.

Konya’ya Ne Zaman Gidilir?

Konya’da sert karasal iklim görülür. Kışları soğuk ve kar yağışlı geçer. Yazları ise sıcak ve kuraktır. Güneye yakın ilçelerinde Akdeniz iklimi hüküm sürer. Konya’ya yapacağınız ziyaretlerinizi mutlaka ilkbahar ve yaz aylarında gerçekleştirmelisiniz. Özellikle Konya’da yılın 23 günü sisli geçer. İlimizde araç kullanacaksanız bunu göz önünde bulundurmalısınız.

Konya ziyaretiniz için mutlaka JetzzGO araç kiralama seçeneklerinden faydalanmalısınız. JetzzGO ile hem uygun fiyatlardan faydalanabilir hem de rahat ve konforlu bir şekilde Konya gezinizi tamamlayabilirsiniz.

Konya’da Şehir İçi Ulaşım

Konya’da şehir içi ulaşım otobüs, tramvay ve dolmuşlarla sağlanmaktadır. Oldukça geniş bir otobüs ve tramvay ağına sahip olan Konya’da ulaşım sorunu bulunmamaktadır. Ayrıca Konya Belediyesinin geliştirdiği ATUS adlı uygulama ile otobüslerin sefer saatleri, hangi duraklardan hangi otobüslerin kalktığı ve güzergâhları gibi bilgilere ulaşmak mümkündür. ATUS uygulamasını akıllı telefonlara indirip kullanabiliyorsunuz.

Konya’da toplu taşımada diğer illerimizde olduğu gibi elektronik kart kullanılmaktadır. ELKART adı verilen bu kartlar kişiye özel olarak hazırlanmakta ve başkası tarafından kullanılamamaktadır. Konya Büyükşehir Belediyesi ayrıca otobüs ve tramvaylarda temassız özelliği olan banka kartları ile seyahat imkânı sağlamaktadır. Konya’da henüz metro yok ama çalışmalar devam ediyor, yakın bir gelecekte Konya ilimiz de metro ile tanışacak.

Konya’da gezilecek yerler oldukça fazladır ve gezilecek yerler arasındaki mesafeler de oldukça fazladır. Toplu taşıma ile Konya’nın gezilecek yerlerini gezmeye kalkarsanız sizin için eğlenceden çok eziyet olacak. Ama JetzzGO üzerinden aracınızı kiralarsanız, istediğiniz yere istediğiniz şekilde ulaşabilir ve gezinin tadınız çıkarabilirsiniz.

Konya Oto Kiralama İşlemleri

Konya araç kiralama ihtiyaca göre günlük, haftalık ya da aylık olarak gezi ya da acil ihtiyaç durumlarında tercih edilmektedir. Günlük kiralama seçeneği genellikle havalimanı, otobüs terminali gibi şehir dışı ya da yurtdışı trafiğinin bulunduğu yerlerde yapılmaktadır. Bununla birlikte şehir içinde bulunan kiralama noktalarından veya internet üzerinden de yapılabilmektedir.

Uzun dönem araç kiralama ise genellikle kurumsal firmalar tarafından tercih edilmektedir. Kurumsal firmalar araç satın almaktansa kiralama yöntemine başvurarak ekonomik kazanımlar elde etmektedirler.

Konya’da araç kiralayacaksanız JetzzGO üzerinden Konya’daki araba kiralama firmalarının kiralık araçlarını tek bir tıkla listeleyebilirsiniz. Daha sonra ihtiyacınıza göre filtreleme yaparak ihtiyacınıza en uygun ve ekonomik aracı kiralayabilirsiniz.

Konya’ya Yolculuk…

MÖ 6000 yıllarına kadar uzanan bir tarihi olan Konya, tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bir şehirdir. Hititler, Frigler, Roma ve Bizans İmparatorlukları ve sonrasında Büyük Selçuklu Devleti ile Anadolu Selçuklu Devleti’nin egemenliği altında kalmıştır. 1074 yılında Anadolu Selçuklu –Devleti’nin başkenti olmuş ve bu tarihten sonra giderek gelişmiş ve Anadolu’nun en gelişmiş şehri durumuna gelmiştir.

Her yıl yerli ve yabancı binlerce turisti ağırlayan Konya, Mevlana Celaleddin-i Rumi ve Nasreddin Hoca gibi zatlarla da anılan bir şehirdir. Tarihi birçok yapı bulunan Konya’ya ziyarete gelenlerin birçoğu araba kiralama hizmetlerini tercih etmektedir.

Konya ilimize gelen yerli ve yabancı turistlere araç kiralama hizmeti sunmaktayız. JetzzGO ile en uygun fiyatlı ve en konforlu aracı kiralayabilir ve Konya’yı bir baştan diğer başa gezebilirsiniz. Tatil tarihiniz belli olduktan sonra JetzzGO web sitesi üzerinden ihtiyacınıza en uygun aracı gelişmiş filtreleme özelliği sayesinde belirleyebilir ve rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. Konya Havalimanında indikten sonra rezerveli aracınızı alabilir ve Konya gezinize başlayabilirsiniz.

Konya’nın Tarihi Yerleri

Konya tarihi ve kültürel anlamda birçok gezilecek yere ev sahipliği yapmaktadır. İnanç turizminin önde gelen bölgelerinden biri olan Konya, camileri, türbeleri, gölleri, mağaraları ve yeşil alanları ile muhteşem bir şehirdir. Mevlana ve Nasreddin Hoca gibi tarihimizde önemli olan zatlara da ev sahipliği yapmış bir şehrimizdir.

Tarihi yerlerinin başında yer alan Mevlana Türbesi 1926 yılından bu yana ziyaretçi ağırlamaktadır. Yılın her zamanı yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan Mevlana Türbesi, Selçuklu döneminin izlerini taşımaktadır.

Şehir içinde yer alan ve Konya’nın en yüksek noktası olan Alaeddin Tepesi, Roma, Bizans, Helen, Frig ve Osmanlı döneminde yerleşim alanı olarak kullanılmaktaydı. Şuan da Alaeddin Camiine ev sahipliği yapan tepeye, şehir merkezinde olduğu için kolaylıkla ulaşılabilmektedir.

Selçuklu Dönemini yansıtan Karatay Medresesi, günümüzde Çini Eserler Müzesi olarak hizmet veriyor. Konya’nın Karatay ilçesinde yer alana Medrese, Selçuklu taş işçiliğinin günümüze kadar ulaşmış en güzel örneklerinden biridir.

Selçuklu ilçesinde yer alan İnce Minareli Medrese, 1264 yılında Selçuklu sultanı II. İzzeddin Keykavus devrinde hadis ilmi öğretilmek için yaptırılmıştır. Selçuklu taş işçiliğinin en güzel örneklerini yansıtan medrese, 1956 yılından itibaren Taş ve Ahşap eserler Müzesi olarak hizmete açılmıştır.

Konya şehir merkezinde yer alan Kanuni Sultan Süleyman tarafından başlatılıp, II. Selim tarafından tamamlattırılan bir camidir. Birçok kaynakta caminin Mimar Sinan tarafından yapıldığı yazmaktadır. Osmanlı dönemi eserlerinden biri olan cami zengin mimari işçiliği ve kolay ulaşımı sayesinde gezilecekler listesine eklenebilir.

6000 yıllık geçmişi bulunan Sille Köyü, eski bir Rum köyüdür. Köyün içinde dünyanın en büyük ve en eski manastırlarından biri olan Ak Manastır yer almaktadır. İpek ve Baharat yolları üzerinde yer aldığı için Roma ve Bizans dönemi ait yapıların da görülebileceği köyü gezi listenize mutlaka ekleyin.

Konya’nın 34 kilometre uzağında bulunan Hatunsaray Bucağı’nda yer alan Kilistra Antik Kenti, kayalara oyukmuş evleri, ibadet yerleri ve sarnıç kalıntıları ile görülmesi gereken tarihi yerlerden biridir. Ayrıca Frig döneminden kalma kral kaya mezarlarını da içinde barındırıyor.

Akşehir ilçesinde yer alana Nasreddin Hoca Türbesi, 12 köşeli yapısı ve külahlı çatısı ile dikkat çekmektedir. Her tarafı açık olan türbenin kapısında yer alan irice bir asma kilit, mizah ustası Nasreddin Hoca’nın yaşamını simgelemektedir.

Konya’nın Gezilecek Yerleri

Tarihi yerlerinin yanı sıra Konya’nın doğal güzellikleri de görülmesi gereken yerlerdendir. Türkiye’nin tek çölü Konya’da yer almaktadır. Karapınar ilçesi içinde yer alan çöl, İpek yolu üzerinde yer almaktadır. Alan içinde krater göllerini ve diğer doğal güzellikleri görmek mümkündür.

İçerisinde Türkiye’nin üçüncü büyük gölü olan Beyşehir Gölü’nü barındıran Milli Park, zengin flora ve faunası ile doğaseverler tarafından tercih edilen lokasyonlardandır. Özellikle fotoğrafçılığa merakınız varsa muhteşem fotoğraflar çekebileceğiniz alanda 33 adet irili ufaklı adacık bulunmaktadır.

Hadım ilçesinde yer alan Yerköprü Şelalesi, muhteşem görüntüsü ile ziyaretçilerine görsel bir şov sunuyor. Konya’nın gezilecekler listesinde yer alması gereken yerlerden biridir. 20 metre yüksekten akan şelale, hem huzur veriyor hem de fotoğrafçılar için eşsiz kareler sunmaktadır.

Konya Tropikal Kelebek Bahçesi, 3500 metrekarelik bir alanda 15 farklı kelebek türüne doğal yaşam alanı sunuyor. Bu alanda kelebekler kendi doğal alanlarında uçarken görüntülenebiliyor. Alanda bir de böcek müzesi yer almaktadır.

Konya’nın en güzel ve doğal yerlerinden biri olan Meram Bağları, temiz havası ve eşsiz doğası ile mesire yeri olarak kullanılmaktadır.

Karapınar ilçesinde yer alan Acı Göl, volkanik bir göldür. Manzarası muhteşem olan gölün derinliği 300 metreyi geçmektedir. Gölün adı suyunun acı olmasından gelmektedir. Buraya kadar gelirseniz yöre halkından Acıgöl efsanesini de dinlemeyi unutmayın. 

Konya’da Gece Hayatı

Dedeman Konya Otel’de yer alan Roof gece için uygun mekânlardan biridir. Ayrıca şehre 11 km mesafede bulunan Rixos Otel’deki Club Inforno dans için uygun alanlardan biridir. Kentin muhafazakâr bir kimliği olduğu için diğer büyük şehirlerdeki gibi renkli gece hayatını burada bulmak olanaksızdır. Rixos Otel’in içinde yer alan bir diğer eğlence mekânı ise The Green Mile’dir. Canlı müzik etkinliği ile nezih bir mekândır.