Kayseri Erkilet Havalimanı Araç Kiralama: JetzzGo

Kayseri Erkilet havalimanından araç kiralamak için web sitemizde bulunan rezervasyon panelini kullanabilirsiniz. Sayısız araç seçeneğimizle siz müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Kayseri havalimanına vardığınızda sizi güzel ve konforlu bir araç karşılamasını istiyorsanız hemen JetzzGo’dan araç rezervasyonunu tamamlayın. Tatilinize kusursuz başlayın.

Lezzetli mantısı ve pastırmasıyla dünyaca ünlü olan ve pideleriyle parmak ısırtan

Kayseri; lezzet peşinde koşan, gurme gezginlerin en rağbet gösterdiği rotalardan birisidir. 

Bu şehre gelerek yöresel lezzetlerin tadına bakmak ve Kayseri’nin köklü tarihini keşfe çıkmak isterseniz, JetzzGo ile araç kiralayarak Kayseri’ye ulaşabilir veya Erkilet Havalimanı’na indiğinizde kolaylıkla aracınızı kiralayabilirsiniz. Kayseri yöresel lezzetleri yerinde yemeyi sevenler için mükemmel bir gezi rotasıdır. 

Geleneksel yaşam tarzının sürdürüldüğü dönemlerden bu yana değişmeden günümüze kadar gelen Kayseri'nin yöresel yemekleri, geleneksel tat ve lezzetleriyle adeta mest etmektedir. Kayseri yalnız yemekleriyle değil, tarihiyle de önem taşıyan bir şehirdir. Eşsiz Selçuklu mimarisinin önemli eserlerine sahip kadim Anadolu kenti Kayseri, gezilecek tarihi yerler ile adeta bir açık hava müzesi konumundadır. 

Selçuklu döneminden günümüze kadar ayakta duran tarihi yapısı ile Kayseri, yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan şehirlerimizin başında gelmektedir. Roma-Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemine ait kale, han, hamam, medrese, cami, kilise, kümbet ve kervansaray gibi çok sayıda eşsiz tarihi esere sahiplik yapan Kayseri, mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir.

 

Erkilet Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Kayseri Erkilet Havalimanı şehir merkezine 5 kilometre mesafededir. Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için servis, otobüs, taksi ve araç kiralama gibi seçenekleri tercih edebilirsiniz. 

Servis ve otobüslerin yolculuk süresi yaklaşık 30 dakika kadar sürmektedir. Kayseri Havalimanı’ndan 20 dakikada bir kalkan ve Erciyes Kayak Merkezi dahil şehrin birçok noktasına ulaşım sağlayan, otobüsler ile de şehir merkezine ulaşmak mümkündür.

Hem şehir merkezine ulaşımda hem de seyahatiniz boyunca daha konforlu bir seçenek arayışında  iseniz, JetzzGo’nun seyahatiniz için sunduğu araç kiralama avantajlarını inceleyebilirsiniz. 

 

Erkilet Havalimanı’ndan Araç Kiralama Nasıl ve Nerede Yapılır?

 

Erkilet Havalimanını kullanarak Kayseri’ye inmişseniz eğer, JetzzGo ile araç kiralayarak kolayca şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Böylelikle toplu taşıma zahmetine girmemiş olur  ve elinizdeki bavul, çanta gibi eşyaları dert etmeden seyahatinizi sürdürebilirsiniz. Erkilet havalimanı’na indiğinizde, araç kiralamak isterseniz JetzzGo internet sitesine girebilir ve uzun prosedürler veya karmaşık işlemlerle uğraşmadan kolaylıkla aracınızı kiralayabilirsiniz.

JetzzGo sizlere en avantajlı fiyatları sunarken, filtreleme seçenekleri ile geniş bir araç filosu üzerinden seçim yapmanızı kolaylaştırmaktadır. Birkaç dakika içinde hızlıca aracınızı kiralayabilir ve aracınızı istediğiniz noktadan teslim alabilirsiniz.

JetzzGo Kayseri’deki tüm kiralık araçların fiyatlarını karşılaştırır ve en uygun fiyattaki araçları sizler için listeler. Uygun fiyatlı, lüks araçların arasından size yalnızca beğendiğiniz model aracı seçmek ve kirala butonuna basmak kalır. Tüm bu  işlemler yalnızca birkaç dakikanızı almaktadır. Kayseri’ye gelmeden önce online olarak rezervasyonunuzu yaptırabilir ve Kayseri Erkilet Havalimanına gelir gelmez aracınızı teslim alabilirsiniz.

 

Kayseri’de Araç Kiralama Fiyatları Nasıldır ?

Kayseri Araç kiralama fiyatları birçok etkene bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Kiralama süresi, milli ve dini bayramlar, yolcu taşıma kapasitesi, bagaj kapasitesi, özel günler, model ve konfor gibi birçok etken araç kiralama fiyatları üzerinde etkili olabilmektedir. JetzzGo internet adresini ziyaret ederek, filtreleme seçeneklerinden faydalanabilir ve ihtiyacınıza ve bütçenize en uygun aracı kiralayabilirsiniz.

 

Kayseri’ye Ne Zaman ve Nasıl Gidilir?

Kayseri karasal iklime hakim bir şehirdir; yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlıdır. Kayseri’de; en sıcak dönem Temmuz-Ağustos, en soğuk dönem ise Aralık-Şubat ayları arasıdır. Kayseri’yi keşfetmek için en ideal dönem bahar aylarıdır ancak seyahatinizi kış aylarına ayarlayabilir ve Türkiye’nin en popüler kayak merkezlerinden olan Erciyes Kayak Merkezinde mükemmel bir kış tatili geçirebilirsiniz. Kayseri’yi gezmeniz için 2-3 günlük bir süre yeterli olabilir. 

Türkiye’nin en büyük üçüncü şehri olan Kayseri’ye gitmek için birçok ulaşım seçeneği bulunmaktadır. Ankara’dan Kars’a kadar uzanan Doğu Ekspresi, Ankara ve Erzurum arasında ulaşım sağlayan Erzurum Ekspresi ve Ankara’dan Tatvan’a ulaşım sağlayan Van Gölü Ekspresi, Kayseri’den geçmektedir. Kayseri’yi Adana’ya bağlayan Erciyes Ekspresi sıklıkla tercih edilmektedir. Ayrıca Kayseri’ye Türkiye’nin birçok önemli şehrinden otobüs seferleri düzenlenmektedir. Havayolu ile ulaşımının da mümkün olduğu Kayseri’ye gelemek isterseniz, JetzzGo ile araç kiralayarak konforlu bir şekilde şehre ulaşabilirsiniz. Seçkin ve güvenilir araba hizmetiyle JetzzGo her daim yanınızdadır. Yalnızca seyahat amaçlı değil, iş gezileriniz veya özel günleriniz içinde JetzzGo uygun fiyatlı araç kiralama hizmetinden  faydalanabilirsiniz.

 

Kayseri Tarihi ve Gezilecek Yerleri

Kayseri’de bilinen ilk yerleşim, iskanı Erken Tunç Çağında başlayan Kültepe’dir. Kültepe’yi Hitit öncesi Anadolu’nun yerli halkı olan Hatti’ler kurmuşlardır. Tarihi, sanatı ve kültürüyle anadolunun değerli bir şehri olan Kayseri’nin tarihi milattan önce 4000’li yıllara kadar uzanmaktadır. Bir zamanlar ismi Mazaka olan şehir, Efes ile Orta Asyayı bağlayan ticaret yolu ile Pontos ile Klikya’yı bağlayan kervan yolunun kesiştiği noktada bulunmakta idi. Kent, uzun yıllar boyunca Anadolu’nun ticaret merkezi olmuştur. Kayseri, 1071 Malazgirt Zaferinden sonra Türklerin egemenliğine girmiştir.

Danişmendliler, Anadolu Selçuklu Devleti ,Moğol-İlhanlı yönetimi, Karamanoğulları , Dulkadiroğulları tarafından sırayla yönetilen şehir, Yavuz Sultan Selim tarafından Osmanlı İmparatorluğu topraklarına katılmıştır. 1.Dünya Savaşı sırasında Fransızlarca desteklenen Ermeniler ve Rumlar tarafından işgal edilen şehir, Milli Mücadele ordusu tarafından kurtarılmış ve Türkiye Cumhuriyeti sınırlarına katılmıştır. Mustafa Kemal Atatürk’ün Kayseri’yi ziyaretinin ardından talimatları ile çok sayıda fabrika ve demiryolu ağı kurulmuştur.

Mimar Sinan’ın memleketi olan Kayseri; kervansarayları, müzeleri, medreseleri, hanları, camileri ile oldukça ünlüdür. Bunun yanı sıra mantısı, sucuğu ve pastırmasıyla da adından söz ettirmeyi hayli başarmıştır. Kayseri’nin gezilmesi gereken yerleri ise Kayseri Kalesi, Kayseri Saat Kulesi, Bürüngüz Camii, Kurşunlu Camii, Hunat Hatun Camii ve Külliyesi, Alaca Kümbet, Zeynel Abidin Türbesi, Gevher Nesibe, Hatun Medresesi ve Şifahane, Kapalıçarşı ve Kazancılar Çarşısı, Kayseri Lisesi Milli Mücadele Müzesi, Meryem Ana Kilisesi, Kayseri Atatürk Evi, Talas, Erciyes Dağı, Mimar Sinan Evi, Ağırnas, Yeraltı Şehirleri, Kapuzbaşı Şelalesi, Sultansazlığı, Soğanlı Vadisi’dir. Kayseri’ye geldiğinizde tatmanız gereken lezzetler ise Mantı, Pastırma, Sucuk, Yağlama, Kurşun Aşı, Pöç, Sucuklu köfte, Ayvslı Tahinli Yaprak Sarması, Nevzine, Develi Cıvıklısı’dır. JetzzGo ile Kayseri’nin mükemmel lezzetteki yöresel yemeklerini tatmak için araç kiralayabilir ve vakit kaybetmeden şehri keşfe çıkabilirsiniz.

 

Kayseri  Gece Hayatı

Kayseri genel olarak muhafazakar bir yapıda görünse de kurulan üniversite sayesinde genç nüfusunun artmasıyla birlikte gece hayatında da değişiklikler olmuştur. Talas ilçesi genç nüfusun eğlence ihtiyacını karşılayan birbirinden renkli mekanlara sahiptir.