Kahramanmaraş Araç Kiralama

Doğu Akdeniz'de bulunan Kahramanmaraş, Başkonuş ve Yavşan yaylaları, Kapıçam Tabiat Parkı, mağaraları, barajları, akarsuları, gölleri, dağları, Germanicia Mozaikleri, Eshab-ı Keyf Külliyesi, kaleleri, tarihi camileri ve çarşıları, geleneksel el sanatları, yöresel mutfağı ve coğrafi işaret kazanmış tarhanası, pul biberi, dondurması gibi değerleri ile adeta kültürel bir cennettir. 

Şehrin adı uzun yıllar boyunca Maraş olarak kullanılmış, şehirde yaşayanların Millî Mücadele’de sergilediği üstün özveri ve başarıdan dolayı ise Cumhuriyetin ilânı ile birlikte Kahramanmaraş olarak değiştirilmiştir. Maraş isminin kökeni ise oldukça eskiye dayanır. Bölgede hüküm sürmüş medeniyetlerden Hitit Krallığı'nın MÖ 1000’li yıllarda yıkılması ile ortaya çıkan Gurgum Krallığı, Maraş’ı merkez olarak benimsemiştir. Asur Krallığına ait tabletlerde Gurgum Krallığının merkezi olarak Markas dan bahsedilir. Şehrin adı ile ilgili ulaşılabilen en eski yazılı eserler bu tabletlerdir. Bu nedenle Maraş isminin Markas dan türediği kabul edilir. Şehirde yaşamış olan en eski medeniyetin MÖ 2000’li yıllarda Hitit Krallığı olduğu belirtilmektedir. Ancak bölgede yapılan kazılarda bulunan eserlerin tarihinin MÖ 14000’li yıllara dayandığı keşfedilmiştir. 

Asur, Makedonya, Roma gibi birçok medeniyete ev sahipliği yapan Kahramanmaraş, doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi ve kültürel zenginlere de sahiptir. JetzzGo ile Kahramanmaraş kiralık oto fırsatlarını araştırarak, Germenicia Antik Kenti, Geleneksel Maraş Konaklarını ve Taş Köprüyü rahatlıkla gezebilirsiniz. 

Kahramanmaraş’a özgü dondurma festivaline katılıp, yemek yarışmaları, güreş müsabakaları, dans gösterileri gibi aktiviteler ile eğlenceli vakitler geçirmek için Kahramanmaraş araba kiralama fiyatları hakkında bilgi almak için JetzzGo  bünyesinde bulunan araç kiralama ofislerini ve bayilerini inceleyebilirsiniz.

JetzzGo dan Kahramanmaraş oto kiralama veya Kahramanmaraş araç kiralama seçeneklerine bakarak, Kahramanmaraş şehir merkezi içerisinde bulunan Bakırcılar çarşısında yerel kültürün izlerini taşıyan hediyelik eşya mağazalarını vakit kaybetmeden rahatlıkla gezebilirsiniz. 

JetzzGo Kahramanmaraş ekonomik araç kiralama fırsatlarını inceleyerek, Kahramanmaraş Çarşısını, Maraş Kalesini ve Döngel Mağaralarınıda da kolaylıkla ziyaret edebilirsiniz. 

 

Kahramanmaraş da Nasıl Araç Kiralanır ve Fiyatlandırma Nasıldır ?

Akdeniz’in görülmeye değer şehirlerinden olan Kahramanmaraş, tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra köklü kültürü ve sıcakkanlı insanları ile seyahat severlere keyifli bir keşif sunuyor. 

ent merkezine yapacağınız gezide ilk durağınız tarihi Kahramanmaraş Kapalı Çarşı olmalıdır. Kentin geleneğini ve kültürünü yansıtan bu çarşıdan alışveriş yapabilir ve bölge hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. 

Çarşıdan sonra kent hakkında daha fazla bilgi edineceğiniz yerler arasında Kahramanmaraş Müzesi ikinci sırada geliyor. 

Kahramanmaraş'ın gezilecek ve görülecek yer bakımından da oldukça çok seçeneğe sahiptir. Ayrıca yöresel yemekleri sayesinde dillere destandır. Kahramanmaraş gerek tarihi gerek doğal ve kültürel güzellikleri ile ülkemizin harikulade şehirlerinden birisidir.

 Tarihe tanıklık etmiş olan bu şehrin tarihi paleolitik dönemden itibaren başlar. Bugüne dek de birçok mimari ve tarihi yapısı milyonlarca turist ağırlamıştır. Eğer yolunuz Kahramanmaraş'a düştüyse JetzzGo Kahramanmaraş oto kiralama ofisleri ve bayilerinden üzerinden Kahramanmaraş kiralık araç fiyatları hakkında bilgi alabilir, sayısız detaya göre sizin için en uygun aracı seçerek en uygun fiyata göre kiralayabilirsiniz.

 

Kahramanmaraş Araç kiralama fiyatları, şehrin genel fiyatlandırma politikası, aracın modeli ve özel günler gibi birçok etkene bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu tür uzun süreçlerle vakit kaybetmek istemiyorsanız JetzzGo ile bakımları düzenli olarak yapılan, güvenlik standardı yüksek birçok üst orta ve ekonomik segment araçlara ulaşabilirsiniz. 

 

Kahramanmaraş’a Nasıl ve Ne Zaman Gidilir ?

Kahramanmaraş Akdeniz Bölgesinin doğusunda yer alıyor ve hem kara hem de demir yolu ulaşımında güneyden ve Akdeniz’den gelen yolları doğuya ve kuzeye bağlayan önemli bir nokta. 

Birçok ilden otobüs seferlerinin bulunduğu otobüs terminali kent merkezinde. Yeni otobüs terminali ise kent merkezine 4 Km uzaklıkta. Kente trenle de girilebiliyor. Türkoğlu Tren İstasyonu ndan ağırlıklı olarak doğu illeri ile Adana, Mersin ve Ankara arasında demiryolu ulaşımı sağlanıyor. 

 Hava yolu ilede kentte ulaşmak mümkündür. Kahramanmaraş merkezindeki tarihi yapılar ve ilçelerindeki doğal güzelliklere uzak kentlerden gelecekseniz hava yolunu kullanmak doğru seçenek olacaktır. Kentte indiğinizde JetzzGo Kahramanmaraş havalimanı araç kiralama seçeneklerini kullanarak da araç kiralayabileceğiniz  gibi Kahramanmaraş oto kiralama seçenekleri ile de istediğiniz araca en uygun fiyatlarla JetzzGo ofislerinden ve bayilerinden ulaşabilirsiniz. 

Kahramanmaraş, Akdeniz Bölgesi’nin en doğusunda bulunur. Bu nedenle bölgenin diğer şehirlerine göre yazları bunaltıcı şekilde sıcak değildir. Bunun yanında komşu olduğu Doğu Anadolu ve İç Anadolu şehirleri gibi sert bir iklimi de yoktur. Bu nedenle kent yılın birçok zamanında ziyaret edilebilir. 

Ayrıca Kahramanmaraş trafik açısından oldukça rahat bir kent olduğundan JetzzGo Kahramanmaraş araba kiralama seçenekleri seyahatlerinizde size daha da fazla konfor sağlayabilir. Kahramanmaraş araç kiralama fiyatları ve kiralama koşulları gibi detaylarını sizler için kıyaslayarak listeleyen JetzzGo ile birbirinden farklı Kahramanmaraş kiralık araçlara uygun fiyatlı seçeneklerle ulaşarak kolaylıkla oto kiralama yapabilir ve şehrin birbirinden güzel alanlarını konforla gezebilirsiniz. 

 

Kahramanmaraş Tarihi ve Gezilecek Yerleri 

Kahramanmaraş’ın gezilecek ve görülecek onlarca tarihi eseri ve doğal güzellikleri bulunmaktadır. Bunlardan biri olan ve Tekir Vadisinde bulunan Döngel köyü daha paleolitik dönemden başlayarak izler taşıyan bir yerdir.

 Buradaki mağaralarda neolitik, kalkolitik dönemlerden Yeniçağa kadar izler vardır. Ardından Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlılara kadar birçok önemli devlette izler bırakmıştır. Bunun yanında Yavuz Sultan Selim döneminde yapılan Hatuniye Camisi tarihi öneme sahip kültürel bir camidir. 

Hemen akabinde şehrin kültürel duraklarından Taş Medrese kentin önemli bir bölümünü meydana getiren bir eserdir. İçerisinde mescit, medrese ve türbe vardır. Kahramanmaraş'a geldiğinizde görmeden gitmemeniz gereken bir diğer yerde Taş Han dır. Kapalı çarşıya bitişik bir şekilde bulunan Taş Han Dulkadiroğulları döneminde yapılmıştır. Bu yapı moloz taştan yapılmış bir kare avluya sahiptir. Oldukça hoş bir havası vardır.

 Kahramanmaraş’ın tarih kokan bir diğer yapısı da Çukur Hamamıdır. Bu yapıya çeşitli dönemlerde eklemeler yapılmıştır. Şeyh Adil çeşmesi de kentin merkezinde bulunur. 156.50 metre uzunluğunda bulunan Ceylan Köprüsü de harikulade bir görüntüye ev sahipliği yaparak şehrin simgelerinden biri konumundadır. Ayrıca Kahramanmaraş’ı ayaklarınız altına seren Kahramanmaraş Kalesi de muhteşem bir manzaraya sahiptir. 

Bu ve bunun gibi sayısız esere ve doğal güzellikle ev sahipliği yapan bu güzide şehrimizi keyifle ve özgürce keşfetmek için gezi planınızı yapıp kente geldiğinizde JetzzGo Kahramanmaraş araç kiralama ile zaman kaybetmeden online araç kiralama hizmeti ile uygun fiyatlı oto kiralama yapabilirsiniz. 

Kahramanmaraş araç kiralama noktasında JetzzGo gerek Kahramanmaraş kiralık araçlar gerek ise Kahramanmaraş araç kiralama fiyatları listesini görüntülemenizi sağlar. Güçlü yazılım altyapısı sayesinde dakikalar içinde Kahramanmaraş da araç kiralama yapabilirsiniz.