Denizli Araç Kiralama

Antik kentleri, doğal güzellikleri ve kendine özgü lezzetleri ile Denizli, mutlaka gidilip görülmesi gereken illerimizden birdir. Denizli ilimizin cazibe merkezi Pamukkale olsa da birçok gezilecek ve görülecek yeri bulunmaktadır. Antikçağda Leodikeia adıyla bilinen travertenleri ile ünlü ilimiz Denizli’de doğa ve tarih ile iç içe mükemmel bir tatil yapabilirsiniz.

Denizli’de yerleşim MÖ 4000 yıllarına kadar uzanmaktadır. MÖ 1200-1700 yılları arasında süren Karanlık Çağdan sonra bölgeye Frigler hakim olmuştur. Friglerden sonra Lidyalılar bölgeye egemen olmuştur. Denizli’de ilk Türk hakimiyeti 1071 yılında Malazgirt Zaferinden sonra gerçekleşmiştir. 1391 yılında da Osmanlı topraklarına katılmıştır.

Tarihi ile ve özellikle Pamukkale beyaz travertenleri ile mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlerden biri olan Denizli’de araç kiralayarak tüm bu güzellikleri rahat rahat görmeniz mümkündür. JetzzGO web sitemiz üzerinden kiralayacağınız aracınızla Denizli’nin dilediğiniz noktasına özgürce ulaşabilirsiniz. Kontrol hep sizde olur.

Bunun için yapmanız gereken JetzzGO web sitemiz üzerinden Denizli araç kiralama sorgusu yapmak olacaktır. Sorgulamayı yaptıktan sonra arkanıza yaslanın ve sitemizin sizler için neler yapabileceğine şahit olun.

Öncelikle Denizli ilindeki kaliteli ve güvenilir araba kiralama firmalarının veri tabanına ulaşarak anlık olarak müsait olan kiralık araçların listesini size sunarız. Sizin belirleyeceğiniz kriterler doğrultusunda filtreleme yaparak sizin ihtiyacınıza en uygun aracı bulmanızı sağlarız. Bu arada en uygun fiyat seçeneğini de seçerseniz en avantajlı fiyata sahip aracı sizin için buluruz.

Denizli Havalimanı Araç Kiralama

Denizli merkeze 63 km mesafede bulunan Denizli Çardak Havalimanı, adını aldığı Çardak ilçesine 5 km mesafededir. Havalimanı askeri-sivil statüsündedir. 2001 yılına kadar sadece iç hatlar uçuşları için kullanılan havalimanı, bu tarihten itibaren dış hatların açılmasıyla biraz daha genişletilmiş ve genişletme çalışmaları 2008 yılında tamamlanmıştır.

Denizli Çardak Havalimanına indikten sonra şehir merkezine gitmek için ya taksi ya da havayolu şirketlerinin servislerini kullanabilirsiniz. Bunların dışında bir alternatif de araba kiralama seçeneğidir. JetzzGO web sitemiz üzerinden aracınızı rezerve ettirerek, Denizli Çardak Havalimanına indikten sonra aracınızı buradan teslim alabilirsiniz.

Denizli Çardak Havalimanı’nda hem iç hatlar, hem de dış hatlar bölümünde araba kiralama firmaları bulunmaktadır. JetzzGO üzerinden rezerve edeceğiniz aracınızı buralardaki teslim noktalarından alarak Denizli’yi keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Denizli’de Araç Kiralama Fiyatları Nelerdir?

Denizli’de araba kiralamak için farklı rent a car firmalarından fiyat alabileceğiniz gibi, JetzzGO web sitemiz üzerinden tek seferde Denizli’deki tüm araba kiralama firmalarının araçlarına online olarak ulaşabilirsiniz.

Denizli araç kiralama sorgusu yaparak ulaşabileceğiniz listeden karşılaştırmalı olarak araçların fiyatlarını inceleyebilir ve bütçenize en uygun aracı hızlı ve pratik bir şekilde kiralayabilirsiniz. Rezervasyonunuz yaptırdığınız aracınızı havalimanında uçaktan iner inmez teslim alabilir ve Denizli seyahatinize başlayabilirsiniz.

Denizli’de araba kiralayacaksanız ilk tercihiniz daima JetzzGO olmalıdır. İhtiyaçlarınızın tamamını karşılayabilecek bir alt yapıya sahip olan sitemizde kiralık araç sorgusu yaparken aynı zamanda uygun fiyat avantajlarını da beraberinde görebilirsiniz.

Denizli’de Nasıl Araba Kiralanır?

Denizli’de araba kiralamak için pek çok seçenek bulunmaktadır. Dilerseniz havalimanındaki rent a car firmalarından dilerseniz de şehir merkezindeki rent a car firmalarından araç kiralayabilirsiniz. Araç kiralarken ihtiyaçlarınızı ve bütçenizi göz önünde bulundurduğunuzda karşılaştırmalı olarak araç kiralamak için JetzzGO web sitemizi tercih etmelisiniz.

JetzzGO web sitemiz üzerinden araba kiralarken, Denizli’deki kaliteli ve güvenilir rent a car firmalarının online olarak kiralık araç bilgilerine ulaşabilir ve dilediğiniz aracı kiralayabilirsiniz. Sitemiz üzerinden araçların fiyat ve özelliklerini karşılaştırabilir ve ihtiyacınıza en uygun aracı seçebilirsiniz.

Araç kiralarken belli başlı bazı faktörler, araç seçiminizde rol oynamaktadır. Aracın özellikleri, yakıt tipi, otomatik ya da manuel vitesli olup olmadığı, sedan ya da hachback olup olmadığı, geniş araç, küçük araç, jeep, lüks araç gibi pek çok faktör sizin araç seçiminizde rol oynamaktadır.

Tüm bu özellikleri gelişmiş filtreleme seçeneğimiz sayesinde filtre edebilir ve ihtiyacınıza en uygun aracı uygun fiyat avantajları ile kiralayabilirsiniz. Bunun için JetzzGO web sitemize girmeniz ve Denizli seyahati tarihini bize söylemeniz yeterlidir.

Denizli’ye Ne Zaman Gidilir?

Ege bölgesinde yer almasına karşın Ege Bölgesi’nin en serin ilidir. Kışlar ılık ve yağışlı, yazlar serin geçer. Dağlar denize dik olarak uzandığından, denizden gelen rüzgarlara açıktır. Denizli ilimizde bir gezi planlıyorsanız ilkbahar ve yaz aylarını tercih edebilirsiniz. Özellikle Pamukkale, ilkbahar aylarında bir başka güzel olmaktadır.

Denizli seyahatinizi planladıktan sonra JetzzGO üzerinden aracınızı kiralayabilir ve Denizli’yi keşfe çıkabilirsiniz. Oldukça fazla gezilecek yeri olan Denizli’de araç kiralamanın tek adresi JetzzGO, ihtiyaçlarınıza en uygun aracı en uygun fiyatlarla sizlere sunmaktadır.

Denizli’de Şehir İçi Ulaşım

Denizli’de şehir içi ulaşım halk otobüsleri ile sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra dolmuş ve taksi ile de ulaşım vardır. Ancak raylı sistem henüz gelişmemiştir. Otobüslerde Denizli Kart adı verilen kart ile yolculuk yapılabilmektedir.

43’den fazla otobüs hattı ve 20’den fazla da dolmuş hattı bulunan şehirde şehir içi ulaşım için taksi kullanılabilir ya da araç kiralayarak dilediğiniz yere rahatlıkla gidebilirsiniz.

JetzzGO web sitemiz üzerinden rezervasyonunu yaptırdığınız aracınızı havalimanında indikten sonra teslim alabilir ve Denizli’de dilediğiniz yere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bu sayede toplu taşıma araçlarıyla vakit kaybetmeden Denizli tatilinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Denizli Oto Kiralama İşlemleri

Araç kiralama, şahsi aracınız olmadan seyahat etme şansı sağlayan bir sistemdir. Şehir içi ya da şehir dışı fark etmeksizin yolculuk yapabilme avantajı sunan araç kiralama sektörü ekonomik açıdan tasarruf etmeye yarayan bir ulaşım şeklidir.

Avantajlarının yanı sıra araba kiralama işlemlerinde dikkat edilmesi gerekene bazı hususlar vardır. Araba kiralama işlemlerine güvenle başlamalısınız. Kiralayacağınız aracın mutlaka güvenli ellerden geldiğini bilmelisiniz. Bunun için JetzzGO web sitemizi kullanabilirsiniz. Web sitemiz üzerinde Denizli ilindeki kaliteli ve güvenilir araba kiralama firmalarının araç listelerine erişim sağlayabilirsiniz.

Araba kiralama şirketinin 7/24 teknik destek sağlayan bir firma olması gerekir. Yaşayacağınız herhangi bir sorunda araba kiralama şirketine ulaşabilmek çok önemlidir. Sitemiz üzerinden Denizli’de ön plana çıkan rent a car firmalarına ulaşabilirsiniz.

Araba kiralama işlemleri sırasında günlük kiralama hizmetlerinde araba kiralama ücretleri farklılık gösterirken haftalık ve aylık kiralama hizmetlerinde mutlaka indirim almalısınız. Tüm bu faktörler web sitemiz üzerinden sizlere sunulmaktadır.

Denizli’ye Yolculuk…

Denizli’ye iş seyahati ya da tatil amaçlı gidecekseniz ve şahsi aracınız bulunmuyorsa mutlaka araç kiralama seçeneklerinden faydalanmalısınız. Denizli’de gezilecek birçok yer vardır ve buraları gezmek için toplu taşıma araçlarını kullanmanız pek akıllıca olmayacaktır.

Bunun için JetzzGO web sitesine giriş yaparak Denizli ilindeki kaliteli ve güvenilir araba kiralama firmalarının anlık olarak müsait olan kiralık araçlarının listesine erişim sağlayabilirsiniz. Sitemiz üzerinden kiralayacağınız aracınız ile Denizli’de kolaylıkla ve özgürce gezebilirsiniz.

Denizli’ye iş seyahati için gelenlerin çoğu araç kiralama seçeneğine yönelmektedir. Bununla birlikte tatil veya akraba ziyareti için gelenlerin de birinci öncelikleri araba kiralama seçeneğidir. Kiralık araba kontrolün kendisinde olmasından dolayı kişiye özgürlük verir. Bu sayede dilediği yeri dilediği zaman ve saatte gezebilir.

JetzzGO web sitemiz üzerinden Denizli araba kiralama sorgusu yaparak, geniş bir araç filosunun listesine ulaşılabilir. Burada gelişmiş filtreleme özelliği sayesinde yakıt tipi, geniş araç ya da küçük araç, vites tipi gibi birçok faktörü filtreleyerek ihtiyacınız olan aracı kolaylıkla kiralayabilirsiniz.

Denizli’nin Tarihi Yerleri

Tarih boyunca Frigler, Hititler, Helenler, Bergamalılar, Selevkoslar ve Romalılar gibi birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Denizli’de bu uygarlıklar döneminden birçok antik kent kalıntıları kalmıştır. Şehir merkezine 18 km mesafede bulunan Hierapolis Antik Kenti bunlardan biridir.

MÖ 3. yüzyılda Selevkoslar kralı II. Antiochus tarafından kurulmuş olan Laodikya Antik Kenti, kurulduğu dönemde Batı Anadolu’nun en büyük ticaret ve finans merkezi konumundaydı. Helenistik dönemde kurulan antik kent, Kral Antiochus tarafından karısı için yaptırılmıştır.

Buldan ilçesinde yer alan Tripolis Antik Kenti, kurulduğu dönemde önemli bir yerleşim merkezi olarak göze çarpmaktadır. Tiyatro, hamam, şehir binası, kale ve surlardan oluşan antik kent sizleri tarihi bir yolculuğa çıkaracaktır. Birçok savaş ve depreme karşı halen varlığını korumaya devam etmektedir.

Günümüzde kazı çalışmalarının devam ettiği Tabea Antik kenti, Kale ilçesi sınırları içinde yer almaktadır. Doğal bir kale görünümünde olan antik kent, köklü tarihinin altından her geçen gün yeni kalıntılar ortaya çıkmaktadır.

En parlak dönemini Persler döneminde yaşayan Colossae Antik Kenti, Laodikya ve Hierapolis kurulduktan sonra önemini yitirmiş bir antik kenttir. Şehir merkezine 25 km mesafede bulunan antik kent, Naz ilçesi sınırları içinde yer almaktadır. Denizli’ye gitmişken mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir.

UNESCO Dünya mirası listesinde yer alan Hierapolis Antik Kenti, Pamukkale travertenlerinin hemen arkasında yer almaktadır. Antik kentte, hamam, mezarlık, okul binası, çeşme, kilise, katedral ve amfi tiyatro gibi yapılara rastlamak mümkündür.

Hierapolis Antik kentinin yakınlarında bir tepede yer alan St. Phillippe Martyrion Kilisesi, bölgenin en eski tarihi yapılarından biridir. İsa’nın 12 havarisinden biri olan St. Phillippe’nin Hristiyanlığı yaymak için geldiği ve bu amacını gerçekleştiremeden öldürüldüğü bilinmektedir. Mezarı da burada yer almaktadır.

Anadolu Selçuklularına ait batıdaki son kervansaray olma özelliği taşıyan Akhan Kervansarayı, Selçuklu Devleti komutanlarından Kara Sungur tarafından yaptırılmıştır. Açık ve kapalı olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır. Oldukça görkemli bir yapıya sahip olan kervansarayı mutlaka görmelisiniz.

Denizli’nin Gezilecek Yerleri

Yıllar önce gerçekleşen bir deprem sonucu oluşan Kleopatra Havuzu, yerli ve yabancı turistler tarafından oldukça ilgiyle karşılanmaktadır. Havuz suyunun sıcaklığı nedeniyle birçok hastalığa iyi geldiği düşünülmektedir. Kalp hastalıkları, romatizma, damar hastalıkları ve sinir hastalıklarına iyi geldiği yolunda bir inanç oluşmuştur.

Sarayköy ilçesi sınırları içinde yer alan kaplıcalar, yıllar içinde birçok turistin ilgisini çekmiştir. Roma döneminden kalma hamamın ve soyunma yerlerinin olduğu kaplıca suyunun deri hastalıkları, romatizma, kadın hastalıkları ve idrar yolu hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir.

Honaz ilçesinde yer alan Milli Park, Ege Bölgesinin en yüksek yeridir. Honaz Dağı Milli Parkı bitki örtüsü açısından oldukça zengin bir çeşitliliğe sahiptir. Bol oksijen almak için Honaz Dağı Milli Parkı’nı ziyaret etmelisiniz.

Denizli ilimiz tarihi güzellikleri kadar kaplıcaları ve şifalı suları ile de ünlü bir ilimizdir. Sarayköy kaplıcaları da bunlardan biridir. Bölgede bulunan termal otellerle karmaşadan uzak bir tatilin kapılarını aralamaktadır.

Pamukkale’ye giderken Irganlı sapağından girerek ulaşabileceğiniz Yeşildere Şelalesi, 55 metrelik yükseklikten dökülürken muhteşem bir doğa görseli sunuyor. Denizli’ye giderseniz mutlaka görmeniz gereken görsel bir şölendir.

Honaz ilçesi sınırları içinde yer alan Kaklık Mağarası, kendine özgü yapısı ile içerisinde büyük bir traverten bulundurmaktadır. Mağara içinde yer alan kükürtlü suların da cilt için faydalı olduğu bilinmektedir.

UNESCO dünya mirası listesinde yer alan Pamukkale Travertenleri, her yıl binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapmaktadır. Denizli’nin sembolü olan Pamukkale Travertenleri, doğal kaynaktan çıkan suyun içindeki karbondioksitin uçması ile su içinde bulunan kalkerlerin çökmesi ile oluşmaktadır. Bu eşsiz güzelliğe sahip olan ve pamuk tarlasını andıran güzelliği mutlaka görmelisiniz.

Denizli’de Gece Hayatı

Denizli’de gece hayatı diğer turistik yerlere göre biraz daha geri plandadır. Eğlence mekânları genellikle Çamlık’ta toplanmıştır. Haftanın her günü hareketli olan bölgede gece kulübü tercih edenler için Saint Tropez, Çakıl Gazinosu ve Imagine Bar& Cafe öne çıkan mekânlar arasındadır. Dans etmek ve canlı müziğin keyfini çıkarmak istiyorsanız, Jazz Rock Bar, The Smoke Bar ve Pasha Disco ideal mekânlardandır.