Ankara'da Araç Kiralamanın Ekonomik Yolu JetzzGO

Ankara’ya bir ziyarette bulunacaksınız ve bir araç kiralamak istiyorsanız, JetzzGo sizlere en kaliteli ve en güvenilir hizmeti sunmaktadır. Ankara araç kiralama konusunda sizlere sunmuş olduğu seçenekler ile en doğru seçimi yapmanızı sağlayan JetzzGo ile Ankara’da faaliyet gösteren araba kiralama firmaları tek bir sayfa üzerinden görüntülenebilmektedir.

Bu liste üzerinden ihtiyaçlarınıza ve ekonomik durumunuza en uygun aracı filtreleyebilir ve aracınızı birkaç tıkla kiralayabilirsiniz. Ankara, kiralık araçla ulaşımın kolay olduğu bir ildir. İster şehir merkezinden isterseniz de Esenboğa Havalimanından kiralık oto seçiminizi yapabilir ve JetzzGo ayrıcalığı ile car rental firmaları arasında karşılaştırmaları kolaylıkla yapabilirsiniz.

Ankara Esenboğa Havalimanından Kızılay ve Çankaya gibi, merkezi yerlere kiralık araç ile ulaşım kolay sağlanabilmektedir. Ankara araba kiralama fiyatlarını karşılaştırabilir ve birkaç tık ile aracınızı kolaylıkla kiralayabilirsiniz.

Ankara araç kiralama hizmetlerinden faydalanabilmek için uzun prosedürlerle karşılaşmak zorunda kalmayacaksınız. JetzzGo olarak sizlere en avantajlı fiyatlar ve geniş bir araç filosu üzerinden seçim yapma imkânı sunuyoruz. Birkaç dakika içinde hızlıca aracınızı kiralayabilir ve aracınızı istediğiniz teslim noktasından teslim alabilirsiniz.

Sadece birkaç dakikanızı ayırarak kiralık araç seçeneklerini inceleyebilir ve seçtiğiniz herhangi bir araç için rezervasyon işleminizi tamamlayabilirsiniz. Herhangi bir şehirden Ankara’ya gelmeden önce online olarak rezervasyonunuzu yaptırabilir ve Ankara’ya gelir gelmez aracınızı teslim alabilirsiniz.

Esenboğa Havalimanından Araç Kiralama

Ankara’ya hizmet evren Esenboğa Havalimanı, uluslararası bir havaalanıdır.  955 yılında hizmete giren Esenboğa Havalimanı, şehir merkezine 28 km uzaklıkta ve Akyurt ve Çubuk ilçeleri sınırları içinde yer alır. Türkiye’de hem iç hatlar hem de dış hatları aynı anda bulunduran ilk havaalanıdır.

Devlet Hava Meydanları İşletmesine ait olan havaalanının işletmecisi TAV Havalimanlarıdır. Yolcu trafiği açısından Türkiye’nin dördüncü büyük havaalanıdır. Ankara’da araç kiralayacaksanız genellikle Esenboğa Havalimanından kiralayabilirsiniz.

JetzzGo sistem paneli üzerinden Ankara Esenboğa Havalimanı araç kiralama seçeneklerini görüntüleyebilir, rent a car firmaları arasından karşılaştırmaları yaparak ihtiyacınıza en uygun ve en ekonomik aracı JetzzGo güvencesi ile kiralayabilirsiniz.

Ankara’da Araç Kiralama Fiyatları Nelerdir?

Ankara araç kiralama fiyatları çeşitli etkenlere göre değişkenlik göstermektedir. Kiralama süresi, milli ve dini bayramlar, yolcu taşıma kapasitesi, bagaj kapasitesi, özel günler, model ve konfor gibi birçok etken Ankara araç kiralama fiyatlarını etkileyen faktörler olarak sıralanabilir.

Üst ve orta segment araçlar JetzzGo avantajlarıyla çok daha ucuza kiralanabiliyor. JetzzGo web sitesini yakından takip eden kullanıcılar, filtreleme seçenekleri sayesinde ucuz araba kiralama fırsatlarından faydalanabiliyor. İhtiyacınıza ve bütçenize en uygun aracı seçerek erken rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Müzeleri, kaleleri, TBMM binası ve Anıtkabir ile Ankara’da gezip görülecek birçok yer var. Ankara hangi amaçla ziyaret edilecekse edilsin, ziyaretçilerin öncelikli ihtiyaçları arasında araç kiralama seçeneği ilk sırada yer almaktadır.

 

Ankara’da Nasıl Araba Kiralanır?

Ankara, Türkiye’nin nüfus yoğunluğu bakımından ikinci büyük şehridir ve başkenti olması sebebiyle oldukça yoğun bir şehirdir. Ankara’ya iş seyahati ya da ziyaret amaçlı gezilerinizde toplu taşımayı kullanarak şehrin keşmekeşini yaşamak istemiyorsanız, havaalanında uçaktan iner inmez kiralık aracınıza binerek bu keşmekeşten kurtulabilirsiniz.

Ayrıca şehre ilk defa geliyorsanız gideceğiniz yer için toplu taşıma aracı aramak oldukça meşakkatli bir iştir. Ancak altınızda kiralık aracınız ve navigasyonunuz olduktan sonra istediğiniz yere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

JetzzGo ile ihtiyacınız doğrultusunda istediğiniz fiyata araç bulabilirsiniz. Siz sadece bize Ankara’ya seyahat edeceğiniz tarihi söyleyin, bırakın gerisini biz halledelim. Sitemiz üzerinden Ankara’daki rent a car firmalarını ve hangi araçların müsait olduğunu tek tıkla size listeleyelim.

İsterseniz küçük bir araç, isterseniz aile gezileriniz için geniş bir araç, size en iyi teklifleri sunduğumuz listeden, ihtiyacınıza en uygun filtrelemeyi yaparak hem ihtiyacınızı karşılar, hem de bütçenize en uygun aracı bulmanıza yardımcı oluruz.

Ankara’da o kadar çok gezilip görülecek yer var ki, JetzzGo fırsatlarından faydalanarak özgürlüğün keyfini çıkaracaksınız. İster Ankara’nın içinde isterseniz de şehir dışına çıkarak küçük bir kasaba ya da köyü ziyaret edebilir, şehrin stresinden uzaklaşır ve mutluluğun tadına varırsınız.

JetzzGo Ankara araba kiralama fırsatlarından faydalanarak, havaalanına gidiş-geliş için telaşlanmanıza gerek yok. Kiralık aracınızla trafik durumunu da göz önünde bulundurarak tatilin keyfini çıkarabilirsiniz.

Ankara’ya Ne Zaman Gidilir?

Zorunlu iş seyahatleri haricinde eğer gezmek için Ankara’ya gidecekseniz, mutlaka İlkbahar ve Sonbahar aylarını tercih etmelisiniz. İç Anadolu’nun merkezinde yer alan Ankara’da karasal iklim hüküm sürmektedir.

Kış ayları soğuk ve yağışlı geçerken, yaz ayları da oldukça sıcak ve kurak geçmektedir. Temmuz ve Ağustos ayları en sıcak aylar iken, en fazla yağış alan aylar da Mart ve Nisan aylarıdır. Aralık ve Ocak aylarında kar yağışı görülür ve en soğuk aylar bu aylardır. İşte tam da bu nedenlerden dolayı yani sıcağa ve soğuğa yakalanmamak için Ankara ziyaretinizi bahar aylarında gerçekleştirmelisiniz.

İlkbahar ve Sonbahar aylarında keyifle gezebileceğiniz bu şehirde toplu ulaşım ile vakit kaybetmek istemiyor ve özgür olmak istiyorsanız JetzzGo sistem paneli üzerinden Ankara’daki kiralık araçları listeleyebilir ve ihtiyacınıza ve özelliklerine göre filtreleme yaparak birkaç dakika içinde en uygun arabayı kiralayabilirsiniz. 

Ankara’da Şehir İçi Ulaşım

Kalabalık bir şehir olan Ankara’da ulaşım alternatifleri oldukça fazladır. En fazla tercih edilen toplu taşıma aracı metrodur. İki farklı güzergâhta çalışan iki farklı raylı sistem vardır. Bunlardan biri Kızılay-Batıkent, diğeri ise AŞTİ-Dikimevi güzergâhlarıdır. Metronun yanı sıra belediye otobüsleri, dolmuşlar ve taksi gibi diğer toplu taşıma araçları da hizmet vermektedir.

Ankara’da toplu ulaşımdan faydalanabilmek için bir adet Ankara kart temin etmelisiniz. Esenboğa Havalimanından şehir içine HAVAŞ servisleri çalışmakta ya da taksi tercihinde bulunabilirsiniz.

Toplu taşımada sürekli olarak aktarma yapmak istemiyorsanız ve Ankara’nın gece güzelliklerini de yaşamak istiyorsanız araç kiralayabilirsiniz. Araç kiralamak için JetzzGo sistem panelimiz üzerinden ihtiyacınıza en uygun aracı en uygun fiyat avantajıyla kolaylıkla kiralayabilirsiniz.

Ankara Oto Kiralama İşlemleri

Bürokrasinin başkenti Ankara, sık ziyaret edilen illerimizden biridir. Bununla birlikte Ankara çevresi pek çok tarihi ve doğal güzelliğe de ev sahipliği yapmaktadır. Ankara’ya gezi amaçlı gelenler ya da iş gezisi için gelenler Ankara ve çevresindeki bölgelere gitmek için Ankara araç kiralama seçeneğini kullanmaktadırlar.

Bu nedenle de Esenboğa Havalimanında indikten sonra daha önceden rezerve ettiği aracı buradaki teslim merkezlerinden almaktadırlar.

Bununla birlikte bir diğer seçenek de online olarak ya da şehir içinde kiralama seçeneğidir. JetzzGo üzerinden gideceği tarihten önce araç kiralama seçeneklerini inceleyen tatilciler ise, ihtiyaçlarına ve bütçelerine en uygun aracı daha önceden rezerve etme şansına sahip oluyorlar. İş seyahati ya da tatil için Ankara’da araç kiralamak isteyenler daha rahat ve konforlu bir ulaşım için JetzzGo üzerinden araçlarını kolaylıkla kiralayabiliyorlar.

Ankara'ya Yolculuk ...

Tarihi geçmişi oldukça zengin olan Ankara, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış ve 13 Ekim 1923’de başkent olduktan sonra Türkiye’nin merkezi haline gelmiştir. Yaklaşık 6 milyon nüfusu ile Türkiye’nin en kalabalık ikinci şehri olan Ankara, başkent olması sebebiyle tüm devlet kurumlarının da merkezlerini içinde barındırmaktadır.

Anadolu hayatı ile metropol hayatını aynı karede görebileceğiniz Ankara, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurtuluş savaşına tanıklık etmiş ve on bin yıllık tarihi geçmişe sahip bir ilimizdir. Kadim tarihinde Hititlerden başlayan medeniyetler yolculuğu, Frigyalılar, Persler, Galatlar, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular, Osmanlılar ve nihayetinde Türkiye Cumhuriyeti ile devam etmektedir. Şehrin çeşitli noktalarında bu medeniyetlerin izlerine rastlamak mümkündür.

Bürokrasinin kalbi durumundaki şehrimiz sürekli gelişmeye devam etmektedir. Ayrıca şehirde adından söz ettiren ünlü eğitim kurumları da bulunmaktadır. Ankara’ya iş seyahati ya da akraba ziyareti amacıyla yapacağınız gezilerinizde Ankara araç kiralama seçeneğinden faydalanabilirsiniz. İhtiyacınıza en uygun ve en ekonomik aracı kaliteli hizmet anlayışımızla bizden karşılayabilirsiniz. JetzzGo olarak Ankara araç kiralama konusundaki en kaliteli ve en avantajlı çözümü sizlere sunmaktayız.

Sistem panelimiz üzerinden Türkiye’nin her yerinden kaliteli ve güvenilir araç kiralama şirketlerinden alınan veriler listelenir. Size sadece ihtiyacınıza en uygun ve en avantajlı aracı filtreleyerek tek bir tıkla kiralamak kalır. Ankara’da en uygun fiyatlı araç kiralama seçeneğine ister akıllı telefonlarınızdan isterseniz de masaüstü bilgisayarlarınızdan JetzzGo alt yapısını kullanarak kolaylıkla ulaşabilir ve fiyat karşılaştırmasını kolaylıkla yapabilirsiniz.

Ankara’nın Tarihi Yerleri

Ankara’da gezinin en önemli başlangıç yeri Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir’dir. Anıttepe’de bulunan mozolenin yapımı 9 sene sürmüş ve mimarisinde Osmanlı ve Selçuklu dönemi mimarilerinden esinlenilmiştir. Ankara’ya giden herkesin mutlaka görmesi gereken yerlerden biridir. JetzzGo ile aracınızı hızlı ve pratik bir şekilde kiralayabilir ve şehrin her noktasından Anıtkabir’e ulaşabilirsiniz. 750 bin metrekarelik kompleks bir yapı olan Anıtkabir’in en önemli bölümleri meşhur Aslanlı yol, Barış parkı, mozole ve tören meydanından oluşan Anıt Bloku’dur.

Ankara’nın buram buram tarih kokan diğer bir mekânı ise Ankara Kalesi’dir. Altındağ ilçesinde bulunan kalenin M.Ö. II. Yüzyıla kadar uzanan bir tarihi geçmişi bulunmaktadır. Kimler tarafından yapıldığı ve kesin tarihi bilinmemektedir. Ancak Ankara Kalesi’ne çıktığınızda muhteşem bir Ankara manzarası sizi karşılayacaktır.

Ankara’nın bir başka tarihi binası 1920 Meclisi adı ile de anılan Kurtuluş Savaşı Meclisidir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasında önemli bir yere sahip olan bu meclis binası 1981 yılından bu yana müze olarak ziyaretçilerine hizmet vermektedir. Eğer Ankara’ya kadar gitmişseniz mutlaka yeni meclis binasını gezmelisiniz. Haftanın belirli günlerinde önceden bildirmek şartı ile rehber eşliğinde gezilebilmektedir. 

Ankara’nın Gezilecek Yerleri

Ankara’nın tarihine ev sahipliği yapan şirin ilçesi Beypazarı mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Ankara’ya 1,5 saatlik mesafede bulunan bu şirin ilçeye JetzzGo avantajları ile kiralayacağınız arabanızla kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Tarihi Hititlere kadar dayanan ve eski çağ evleriyle ünlü olan Beypazarı ilçesi, geçmişte Bizans, Roma ve Selçuklu dönemlerinde ticaret yolları üzerinde bulunmuş ve bugünkü kimliğini Osmanlı döneminde kazanmıştır. Oldukça otantik bir çarşısı olan Beypazarı çarşısında bindallı ve yemeni satan dükkânların yanı sıra çok sayıda bakırcı ve dokumacı bulunmaktadır. Beypazarı çarşısından erişte, turşu, tarhana ve Beypazarı kurusu gibi yöresel lezzetleri almanı da mümkündür.

JetzzGo güvencesi ile aracınızı kiraladığınız taktirde organize sanayi bölgelerine yaklaşıl 40 dakikada ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra Yozgat, Kırşehir ve Kırıkkale gibi illere günübirlik ziyaretlerde bulunabilirsiniz. Ankara’ya 180 km mesafedeki Çankırı’nın Ilgaz ilçesinde bulunan Ilgaz Dağında kış turizmi aktivitelerinden faydalanabilirsiniz.

Ayrıca Esenboğa Havaalanından yaklaşık 80 km mesafede bulunan Kızılcahamam ilçesinde kaplıcaları gezebilir. Soğuksu Milli Parkı ve otelleri ile doğa içerisinde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Kızılcahamam toprağının renginin kırmızı olması ve içinde birçok kaplıca barındırması nedeniyle bu adı almıştır. Pek çok hastalığa iyi gelen kaplıcaları ile Şifa Merkezi olarak bilinmektedir.

Ankara’da tarihi ve kültürel yapıyı kavramak açısından ziyaret edebileceğiniz diğer gezi duraklarından birkaçını da şöyle sıralayabiliriz. Augustus Tapınağı, Hacı Bayram Camii, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Abdi İpekçi Parkı, Ulus Meydanı, Zafer Anıtı, Kuğulu Park, Botanik Park, Altın park, Mogan Parkı gibi yerleri sayabiliriz.

Ankara’da Gece Hayatı

Güne keyifli bir son nokta koymak isteyenler, Ankara’nın en eski barlarından biri olan Siyah Beyaz’ın yanı sıra James Cook Cafe & Pub, şık atmosferi ile ilgi çeken mekânlardandır. Tercihiniz canlı müzik ve danstan yanaysa Dib Sahne tam size göre bir mekândır.