Adana Şakirpaşa Havalimanı Araç Kiralama

1937 yılında hizmete giren Adana Şakirpaşa Havalimanı, her ne kadar Adana ilinde yer alsa da Mersin ve Osmaniye gibi illerimize de hizmet vermektedir. Küçük bir havalimanı olmasına karşın Türkiye’ nin yolcu kapasitesi bakımından 6. büyük havalimanıdır. 1956 yılında uluslararası seferler için hizmet vermeye başlamıştır. Havalimanları genellikle şehir merkezlerine uzak kurulsa da Adana Şakirpaşa Havalimanı bu konuda biraz avantajlı bir konuma sahiptir. Şehir merkezine 5 kilometre mesafede bulunan havaalanı ulaşım açısından da pek çok seçenek sunmaktadır.

Adana Şakirpaşa Havalimanı oldukça yoğun bir şekilde araç kiralanan havalimanlarından biridir. JetzzGo ile Adana ilindeki car rental firmalarının araçlarını bir liste halinde size sunar ve siz belirlediğiniz araç için rezervasyonunuzu yaptıktan sonra, uçaktan iner inmez aracınızı teslim alabilirsiniz.

Adana Araç Kiralama

Adana, Türkiye’ nin 5. Büyük ili olma özelliği taşıyor. Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan bu güzel şehrimiz doğal olarak tarihi güzellikleri de içinde barındırıyor. Seyhan ve Ceyhan nehirlerinin merkezden geçmesi tarihteki birçok medeniyetin neden burayı tercih ettiğini net bir şekilde açıklıyor.

Adana ilimizde gezip görülecek birçok yer bulunmaktadır. Özellikle bahara aylarında şehirde portakal ağaçlarını görmek mümkündür. Şehri ikiye bölen Seyhan nehri kenarında yürümek size büyük keyif verecektir. Tarihi ve yemek kültürüyle yerli ve yabancı turistleri bünyesine çeken Adana’da gezmek için mutlaka araç kiralamalısınız.

Adana’ya ister iş seyahati nedeniyle isterseniz de tatil ve gezmek için giderseniz şehrin birçok gezilecek mekânı olduğunu göreceksiniz. Bu kadar çeşitlilik içinde toplu taşıma ile eğlenceyi eziyete dönüştürmek istemiyorsanız, JetzzGo olarak sizlere sunduğumuz avantajlı Adana araç kiralama hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Adana’ya gelmeden önce JetzzGo panelimiz üzerinden ihtiyacınıza en uygun aracı kiralayabilirsiniz. Sistem panelimiz üzerinden öncelikle Adana ilindeki rent a car firmalarını listeleyebilirsiniz. Sonrasında ihtiyacınıza en uygun aracı bulabilmek için benzinli, dizel, manuel, otomatik vites, sedan, hatchback gibi birçok seçenek arasından geniş filtreleme özelliği sayesinde filtrelemenizi yapın ve size en uygun aracı kiralayın. Araç kiralamak işte bu kadar basit sadece birkaç tıkla aracınızı kiralayabilirsiniz.

Adana’nın Tarihi Yerleri

Adana, Seyhan ve Ceyhan nehirlerinin geçiş yeri olduğu için yüzyıllar boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bu nedenle ilimizde birçok tarihi mekân bulunmaktadır. Adana’nın tek havalimanı olan Şakirpaşa Havalimanı, yolcu kapasitesi bakımından Türkiye’ nin 6. Büyük havalimanı durumundadır. Adana’da geziye başlama noktası genellikle Şakirpaşa Havalimanıdır.

JetzzGo Şakirpaşa Havalimanı araç kiralama hizmetlerimizden faydalanarak uçaktan indiğiniz anda aracınızı teslim alır ve bu muhteşem coğrafyayı gezmeye başlayabilirsiniz. İlk olarak ziyaret edebileceğiniz yaklaşık 50 km mesafede bulunan Yılankale. Şahmeraan Kalesi adı da verilen bu kale, Haçlı seferleri döneminde de oldukça stratejik bir öneme sahipti. Kalede Bizanslılara ve Ermenilere ait birçok yazıt bulunmaktadır. Yılankale’den başka Anavarza kalesi, Kozan kalesi, Adana Kalesi, Feke Kalesi, Dumlu Kalesi, Karasis kalesi ve Meydan kalesi görülmesi gereken diğer kalelerdir.

Yılankale’ den çıktıktan sonra 25 km uzaklıkta Sirkeli Höyük görülmesi gereken yerlerden biridir. Misis-Ceyhan karayolunu kullanarak ulaşabileceğiniz höyük, Ceyhan nehrinin yanı başında bulunmaktadır. 300 metre genişliğe ve 30 metre yüksekliğe sahip bir yerdir.

Seyhan nehri üzerinde konumlu olan Taş Köprü, Roma İmparatoru Hadrian tarafından yapıldığı düşünülmektedir. Seyhan ilçesi ile Yüreğir ilçesini birbirine bağlayan Taş Köprü, muhteşem görünümüyle yüzyıllara meydan okuyor. Taş Köprü kadar ünlü olmasa da Varda Köprüsü ve Misis Köprüsü görülmesi gereken diğer tarihi yapılardandır.

Adana her yerinden tarih fışkıran bir ilimiz. Adana’da ayrıca Akören Antik Kenti, Anavarza Antik Kenti, Misis ve mopsuhestia gibi ören yerleri de bulunmaktadır. JetzzGo Adana araç kiralama hizmeti ile kiralayacağınız aracınız ile tüm bu tarihi yerleri görme imkânına sahipsiniz.

Adana’nın Gezilecek Yerleri

JetzzGo Adana araç kiralama hizmetlerimizden faydalanıp kiraladığınız araçla şehir merkezine inebilirsiniz. Burası tam bir yemek cennetidir. Şehir merkezi ayrıca tarihi camileri ile oldukça ayrı bir havaya sahiptir. Adana’da o kadar çok gezilecek yer vardır ki bir gün size yetmeyecektir.

Şehir merkezinin çarşı bölümünde yer alan Büyük Saat 32 metrelik devasa boyutu ile Adana’nın simge yapılarından biridir. Özellikle gece ışıklandırmaları ile oldukça gösterişli bir hal almaktadır. Büyük saatin tam karşısında yer alan Çarşı Hamamı oyma taş işçiliği ile görülmesi gereken yerlerden biridir.

Seyhan Nehrinin hemen yanında bulunan Sabancı Merkez Camii görkemli yapısı ile görülmesi gereken yerlerden bir olarak karşımıza çıkıyor. JetzzGo araç kiralama hizmetlerimizden faydalanarak Adana’yı çok daha yakından gezip görebilir ve bu muhteşem şehrin keyfini çıkarabilirsiniz.

Adana’da 14 adet denize girilecek plaj bulunuyor. Bunların arasında en fazla öne çıkanlardan biri Yumurtalık Plajı’dır. 600 metre uzunluğa ve 50 metre genişliğe sahip olan plajın çevresinde ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz mekânlar bulunmaktadır. Bir diğer plajı İncirli Plajı, Yumurtalık Plajına göre daha sakin bir plaj ve maalesef bu plajda ihtiyaçlarınızı karşılayacak herhangi bir tesis bulunmuyor. Ceyhan’da yer alan bir diğer plaj Botaş Plajı, yaz aylarında en fazla tercih edilen plajlardan biridir.

Tarihi Kazancılar çarşısı, tipik kapalı çarşıya benzeyen bir yapısı var. Alışveriş yapabileceğiniz gibi birçok yöresel lezzeti de tadabileceğiniz mekânların olduğu bir çarşıdır. Çarşıyı tam anlamıyla gezmek istiyorsanız en az bir gününüzü ayırmalısınız.

Adana Adını Nereden Almıştır?

Adana’ yı kimin kurduğu ile ilgili net bir bilgi yoktur. Ancak, bir rivayete göre gök tanrısı Uranüs’ün oğulları Adanus ve Sarus, Tarsus ile savaşarak burayı ele geçirmişlerdir. Daha sonra Adanus kurdukları bu şehre kendi adını vermiştir. Sarus’ta ırmağa kendi adını vermiştir.

Adana’da Ne Yenir, Nerede Yenir?

Adana’da ne yenir sorusuna verilebilecek en güzel cevap Adana kebap yenir olmalıdır. Ancak Adana mutfağı sadece kebapla kalmıyor. Bunun yanı sıra şırdan, kaburga kebabı, mumbar, ciğer Adana’da mutlaka tadılması gereken lezzetlerdir.

Özellikle sabah kahvaltısında ciğer ve şalgam Adanalılar için gayet normal bir sabah kahvaltısıdır. Birçiber ve Ciğerci Mahmut bu lezzeti tadacağınız en iyi mekânlardır. Ama ciğer sabah sabah ağır gelir diyorsanız, Şalgamcı Ahmet’in simidi ve şalgamı ya da Kazım Büfe’nin muzlu sütü ve tostunun tadına bakabilirsiniz.

JetzzGo araç kiralama hizmetinden faydalanarak kiralayacağınız aracınızla Ceyhan’ a gidebilir ve öğle yemeği için Ceyhan’da Şehir Kulübü Restoranını tercih edebilirsiniz. Oldukça zengin bir menüye sahip olan restoranda birçok yöresel lezzetin tadına varabilirsiniz. Tercihinizi Adana merkezde yapacaksanız, Yeşil Kapı Kebap ve Kebapçı Mesut ideal mekânlar olarak karşımıza çıkıyor.

Gastronomi merkezi olan Adana’da akşam yemeği yiyebileceğiniz ve şehre gelen ünlülerin tercih ettiği mekânlardan biri olan Yüzevler Kebap, oldukça zengin bir kebap menüsü ile sizlere doyulmaz lezzetler sunuyor.

Kebabın ardından Adana’ya özel Bici bici tatlısını mutlaka tatmalısınız. Gönül Kardeşlerde karakuş, kedi batmaz gibi diğer tatlı çeşitlerinin tadına da bakabilir, dilerseniz Tarihi Gar Kahvesinde kahve molası verebilirsiniz.

Adana’da Şehir İçi Ulaşım

Adana’da ulaşım genellikle belediye otobüsleri ile sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra özel halk otobüsü, dolmuş ve taksilerde ulaşım imkânı sağlamaktadır. Şehir merkezinde yer alan Akıncılar ve Hastane arasında sefer yapan metro yaklaşık 13 km uzunluğundadır.

Adana Şakirpaşa Havalimanından şehre belediye otobüsleri ile ulaşım sağlanabilmektedir. Bunun yanı sıra HAVAŞ servisleri ile de ulaşım imkânı bulunmaktadır. Adana’da belirli saatlerden sonra toplu taşıma yapılmamaktadır. JetzzGo Adana araç kiralama hizmetlerimizden faydalanarak dilerseniz havaalanından teslim alacağınız kiralık aracınızla Adana’ nın muhteşem güzelliklerini keşfetmeye çıkabilirsiniz.

Adana’ya Ne Zaman Gidilir?

Adana’da Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir. Yazın çok sıcak ve kurak, kışın ise ılık ve yağışlı geçmektedir. Adana’ya yılın her zamanı rahatlıkla gidilebilir. Ancak Temmuz ve Ağustos aylarında 40 dereceye ulaşan hava sıcaklıkları nedeniyle çok fazla tercih edilmemektedir.

Kış aylarının da çok soğuk olmadığı düşünüldüğünde gezi için ideal olabilir. Genellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında Adana’yı ziyarete gitmelisiniz. Bu arada kış aylarında daha ekonomik araç kiralayabileceğiniz için bu ayları tercih etmelisiniz.

JetzzGo sistem paneli üzerinden Adana ilindeki kaliteli ve güvenilir rent a car firmalarının kiralık araçlarını listeleyebilir, bunlar arasından ihtiyacınıza en uygun aracı uygun fiyat avantajı ile kiralayabilirsiniz. Bundan sonra size sadece Adana’yı gezmek kalır.

Adana’da Nerede Kalınır?

Adana bir ticaret merkezi olduğu için konaklama bakımından birçok otel bulunmaktadır. Genellikle Seyhan ve Yüreğir bölgesinde bulunan oteller daha avantajlıdır. Bununla birlikte şehrin kargaşasından uzak daha sakin bir yer arıyorsanız Seyhan nehri yakınlarındaki otelleri tercih edebilirsiniz.

Adana merkezde kalmak için Seyhan ve Yüreğir ilçelerindeki oteller tercih edilebilir. Seyhan ilçesinde Hosta Otel, Çukurova Park Otel, Emir Royal Hotel ve Hotel Mavi Sürmeli ön plana çıkan otellerdir. Butik otellerde konaklamayı sevenler ve daha sakin bir yer arayanlar için Seyhan Caddesi üzerinde bulunan Hotel Bosnalı Boutique iyi bir tercih olabilir.

Yüreğir ilçesinde konaklamak için Adana HiltonSA, Sheraton Grand Adana gibi lüks oteller bulunmaktadır. Bunların yanı sıra merkezden biraz daha uzak olan Çukurova ilçesinde bulunan Golden Lake Hotel ön plana çıkan otellerden biridir. Ayrıca bu bölgede birçok butik otele rastlanmanız mümkündür.

JetzzGo ile aracınızı kiraladığınızda, Şakirpaşa Havalimanına iner inmez havalimanından aracınızı teslim alır ve Adana’nın istediğiniz yerine kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Adana araç kiralama seçenekleri arasından size en uygun aracı JetzzGo ile bulabilirsiniz. Aracınızı teslim aldıktan sonra kalacağınız otelin nerede olduğu aslında çok da önemli değildir.

Adana’da Gece Hayatı

Adana’nın gece hayatının kalbi Ziyapaşa Bulvarında atmaktadır. Bulvar üzerinde cafeler, barlar ve gece kulüpleri bulunmaktadır. Bunlar arasından her kese uyan bir mekân bulmak mümkündür. Özellikle Mai, geceyi güzel bitirmek için ideal barlardan biridir.

İrlanda birası sevenlerin adresi Paddy’s Pub, oldukça keyifli bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Haftanın belirli günlerinde canlı müzik dinletisi de olan barda dart ve bilardo oynanabiliyor. Ayrıca birçok şehirde bulunan Hayal Kahvesi burada da gece hayatının önemli aktörleri arasında yer alıyor.

Adana Araç Kiralama

JetzzGo Adana araç kiralama firmalarının tüm kiralık araçlarını karşılaştırmalı olarak sizlere sunar. En ucuz araç kiralama seçenekleri arasından ihtiyacınıza en uygun aracı kolaylıkla seçebilirsiniz. Adana ilimiz turizm ve ticaret merkezi olarak araç kiralama hizmetine en fazla ihtiyaç duyulan illerimizden biridir.

JetzzGo sizler için her an en uygun fiyatlı aracı kiralama imkânını sunmaktadır. Web sitemiz üzerinden günlük araç kiralama, haftalık araç kiralama ve aylık araç kiralama seçenekleri bir liste halinde sizlere sunulur. Firmamız, sizin ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun aracı bulmanızı sağlar. Araçların bakımları yapılmış ve hepsi kaskoludur.

Adana’ya ister tatil için isterseniz de iş işin gelin, şehirdeki rent a car ofislerini tek tek gezip, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun aracı bulmanız neredeyse imkânsızdır. Bunun yerine daha Adana’ya gelmeden önce JetzzGo sistem panelimiz üzerinden birkaç küçük tıkla istediğiniz aracın rezervasyonunu yaptırabilir ve havaalanına indiğinizde aracınızı beklemeden teslim alırsınız.

JetzzGo, Türkiye genelinde en kaliteli ve güvenilir araç kiralama firmalarının ekonomik araç, lüks araç, küçük araç veya kalabalık aileler için geniş araç seçeneklerini karşılaştırmalı olarak sizlere sunar ve siz de fiyatları anlık olarak karşılaştırabileceğiniz için size en uygun aracı kiralayabilirsiniz.