Blog Görseli

Konya Havalimanı Araç Kiralama

Konya ilimiz ülkemizin İç Anadolu bölgesinde yer almaktadır. Konya ili 2018 yılı nüfus sayımı verilerine göre 2.205.609 nüfusa sahiptir. Bu güzel ilimiz 31 ilçe, irili ufaklı 602 köy'den oluşmaktadır. Konya ilinin doğal ve tarihi güzellikleri saymakla bitmez. Bununla birlikte Konya her nereye bakarsanız bakın tarih görebileceğiniz bir yerleşim birimidir. 

Tarihten uzaklaşmanız bir an içi dahi imkansızdır. Birçok medeniyet, Selçuklular, Karamanoğulları, Osmanlı Devleti bu ilde uzun yıllar yaşadılar ve birbirinden değerli eserler inşa ettiler, birçok el emeği göz nuru eseri bizlere emanet ettiler.  Konya şehri Türklere 211 yıl boyunca başkentlik yapmış bir kültür, medeniyet ve ilim merkezi olup, bir müze şehir görünümündedir.

Bu ilim merkezlerinin en önemli temsilcisi de Mevlâna Celâleddîn-i Rûmî ‘dir. Ünlü Türk İslam düşünürlerinin ana vatanı olan, manevi açıdan çok önemli noktalardan biri Konya, gerek turizm gerek ise ziyaret amaçlı sıkça gidilen şehirlerden biridir. Konya Havalimanı ise bu ilgiyi sırtlayan şehrin önemli ulaşım noktalarından biridir. 

Zira şehrin hemen her noktasında gezilip görülecek hikayesi dinlenecek bir çok alan bulunuyor. Şehrin farklı noktalarına yayılmış güzellikleri JetzzGo online araç kiralama hizmeti ile birbirinden farklı Konya Havalimanı araç kiralama seçenekleri ile keşfedebilirsiniz. JetzzGo Konya Havalimanı araç kiralama ile dilediğiniz marka modelde aracı dilediğiniz zaman aralığında kiralayabilirsiniz. 

JetzzGo da birçok Konya Havalimanı araç kiralama seçeneği içinden sizin için en ideal aracı en uygun fiyat aralığında JetzzGo Konya Havalimanı araç kiralama hizmetiyle kiralayabilirsiniz.

 

Konya Havalimanın da Nasıl Araç Kiralanır ve Fiyatlandırma Nasıldır ?

Hoşgörü felsefesi ile dünyaya nam salmış olan, “Gel, ne olursan ol, gel. İster kafir, ister mecusi, ister putperest ol, gel. Bizim dergahımız ümitsizlik dergahı değildir. Yüz kere tövbeni bozmuş olsan da yine gel!” diyen Mevlana Celaledin Rumi’nin sözlerini, yaşantısını ve felsefesini en iyi anlayabileceğiniz yer olan Mevlana Türbesi her yıl bu öğretiyi kendine hedef biçmiş milyonlarca turist tarafından ziyaret edilmekte. 

Türbeden içeri girdiğiniz ilk anda içinize salınan huzuru ve ruhunuza yayılan maneviyatı hissedebilir. Sonrasında Mevlana’nın sözleri sizin de zihninizde dönmeye ve düşündükçe anlamlanmaya başlayabilirsiniz. Kısa süreliğine Konya’da bulunuyorsanız, hemen  JetzzGo ile Konya şehir merkezinden veya Konya havalimanından oto kiralama yaparak zaman kaybetmeden bu güzide kenti  konforlu bir biçimde ve özgürce keşfedebilirsiniz. JetzzGo kiralama hizmeti ile JetzzGo Konya Havalimanı araç kiralama ofisleri ve bayileri içinden çok sayıda aracı fiyat karşılaştırmaları yaparak listeleyebilirsiniz. Birbirinden farklı JetzzGo Konya Havalimanı araç kiralama ofisi'nden ve bayisinden kiralamak istediğiniz aracı sayısız özelliklere göre filtreleyerek görebilir, Konya Havalimanı araç kiralama fiyatları arasından bütçenize en uygun olan araca dakikalar içinde ulaşabilirsiniz. 

Bunun yanında Konyada araç kiralama fiyatları, şehrin genel fiyatlandırma politikası, aracın modeli ve özel günler gibi birçok etkene bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu yorucu ve karmaşık süreçler ile vakit kaybetmeden JetzzGo ile bakımları düzenli olarak yapılan, güvenlik standardı yüksek birçok üst orta ve ekonomik segment araçlara ulaşabilirsiniz.

 

Konya ya Nasıl ve Ne Zaman Gidilir ?

 

Büyüklüğü ile Türkiye haritasında ilk gözüne çarpan yer Konya. Ülkemizin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan, genelde Anadolu kültürü, etli ekmeği ve Mevlana Celaleddin Rumi’si ile bilinen, doğal güzelliklerini araştıranlara ve görmek isteyenlere saklamış olan, üstelik hevesli olan gezginlere tüm güzelliğiyle kendini sunan güzide bir ilimiz Konya. Ülkenin tam orta yerinde bulunan bir büyükşehir olduğu için ulaşım imkanları da kentte çeşitlilik gösterebiliyor. Ankara ve Aksaray’a komşu olan Konya’ya vakit kaybetmeden gitmek isterseniz uçakla gitmeyi tercih edebilirsiniz. Fakat karayolu ile de rahatça gelinebilir. Tek sorun yolculuğun oldukça uzun sürmesi olacaktır. Konya’da uzun soluklu bir tatil planınız varsa JetzzGo’nun Konya aylık kiralama seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Dilerseniz Konya Havalimanı lüks araç kiralama ile ister otomatik dizel ister manuel dizel araçları seçebilirsiniz. Konya Havalimanı konumu itibariyle kiralama lokasyonları için oldukça ideal bir noktada. Konya araç trafiği yoğun olmayan bir şehir olmadığından JetzzGo’nun Konya Havalimanı araç kiralama ofisleri arasından dilediğiniz kiralık araç ile keyifle yolculuk yapabilirsiniz.

Konyada karasal iklim hakim olduğundan dolayı gece ve gündüz arasındaki sıcaklık farkları 16 ile 22 dereceyi bulabiliyor. Aynı şekilde yazları sıcak ve kurak, kışları ise soğuk ve kar yağışlıdır. Konya iklimi sebebiyle size bahar aylarında buraya seyahat etmenizi öneriyoruz. Yazın sıcağından, kışın soğuğundan kaçıp JetzzGo arac kirlama seçenekleri ile sizin için en ideal araca en uygun fiyat seçenekleri ile ulaşabilir ve rahat rahat bu güzide şehri gezebilirsiniz.

 

Konya Tarihi ve Gezilecek Yerleri 

Konya’nın tarihi açıdan ne denli zengin bir bölge olduğunu tam olarak anlatabilmek için önce biraz Çatalhöyük’ten bahsetmek gerekir. Çünkü burası, sadece ülkemiz değil, tüm dünya tarihi için oldukça önemli bir nokta. Dünya üzerinde keşfedilmiş en eski Neolitik Devir yerleşim yeri olan Çatalhöyük, Unesco Dünya Mirası Listesi’ne adını altın harflerle yazdırmış bir zenginlik. Çatalhöyük insanoğlunun ilk kez yerleşik hayata geçtiği düşünülen yer. Tarımsal faaliyetlerin başladığı, ateşin kullanıldığı, yemek kültürünün ortaya çıkmaya başladığı, vahşi hayata karşı ortak savunmaların yapıldığı ve daha birçok ilkin yaşandığı bir nokta Çatalhöyük.

Tabiki Konya’nın tarihi sadece Çatalhöyük'ten ibaret değildir. Bölgenin daha net bilinen tarihine baktığımızda Hititler, Frigler, Roma ve Bizans gibi birçok topluma ev sahipliği yapmış olan Konya ve çevresi üzerinde Osmanlı Devleti’nden önce en büyük izi Selçuklu Devleti bırakmış. Uzunca bir süre Selçuklular’ın başkenti olan Konya, bu süreç içerisinde Anadolu’nun en gelişmiş şehirlerinden biri haline gelmiştir. 1277 yılından itibaren kısa süreliğine Karamanoğulları Beyliği’nin hakimiyeti altına giren Konya, 1470 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından ele geçirilmiş ve Osmanlı Devleti’nin egemenliği altına girmiş. 1. Dünya Savaşı sırasında kısa bir süreliğine İtalya işgaline uğrayan kent, Kurtuluş Savaşı’nın ardından genç Türkiye Cumhuriyeti’nin en önemli kentlerinden biri olmaya devam etmiş. Konya günümüzde de yine ülkemizin en büyük şehirlerinden biri olarak ön plana çıkıyor. 

Bunun yanında Konya’da gezilecek yerler sadece Mevlana Müzesi ve Alaaddin Tepesi ile sınırlı değildir. Bu iki popüler yer dışında şehir merkezinde gezilecek Sille Köyü, Karatay Medresesi ve Tropikal Kelebek Bahçesi gibi görülecek birçok güzel nokta var. Tüm bunların yanına bonus olarak Konya’nın çevresinde de gezilecek görülecek yerler, eşsiz doğal güzellikler de var. Bunlardan ikisi; dünyanın nazar boncuğu olarak nitelendirilen Meke Gölü ve gökyüzündeki bulutların yeryüzündeki evi Tuz Gölüdür. Bu gibi birçok tarihi zenginliği, doğal güzelliği ve kültürü içinde barındıran Konya, Konya Havalimanı ile birçok ziyaretçiyi ağırlıyor. Bu sebeple Konya Havalimanı araç kiralama seçenekleri de şehirde günden güne çeşitleniyor. Konya havalimanı araç kiralama iletişim noktasında herhangi bir sorun yaşamayacağınız gibi JetzzGo nun birbirinden farklı çok sayıda Konya Havalimanı araç kiralama ofisi ve bayileri arasından sizin için en uygun aracı fiyat karşılaştırması ile birlikte görüntüleyebilirsiniz. Konya Havalimanı araç kiralama ofisleri açısından ne kadar zengin olsa da JetzzGo’nun online kiralık hizmeti kiralık araç arayan müşterilerine daha hızlı bir çözüm sunuyor. JetzzGo Konya havalimanı araç kiralama fiyatları arasından filtrelediğiniz özelliklere göre size en uygun aracı gösterir. JetzzGo Konya Havaalanı araba kiralama konusunda işbirliğinde olduğu çok sayıda bayisi ve kendi ofisleri ile size farklı tipte birçok kiralık araç önerisi sunar.