Blog Görseli

İstanbul’da Araç Kiralamanın Ekonomik Yolu JetzzGO

Anadolu ve Avrupa’yı birbirine bağlayan bir köprü görevi gören İstanbul, gezilecek yerleri açısından da oldukça zengin olan bir ilimizdir. Nüfus yoğunluğu açısından Türkiye’nin birinci vilayeti konumundaki İstanbul’da araç kiralama seçeneği de bir o kadar fazladır.

JetzzGO web sitesi üzerinden İstanbul ilinde faaliyet gösteren birçok araba kiralama ofisinin kiralık araç bilgilerine ulaşabilir, dilediğiniz aracı kiralayabilirsiniz. Sitemiz üzerinden araba kiralama şirketlerinin müsait olan kiralık araçlarını listeleyebilir, sitemizdeki filtreleme özelliği sayesinde karşılaştıralı olarak araçları inceleyebilirsiniz.

Siz ihtiyacınız olan aracı bize söyleyin, biz size en uygun ve en ekonomik aracı online olarak önünüze getirelim. Bunun için birkaç tıklama yapmanız yeterlidir. Birkaç dakika içinde en uygun aracı bulur ve rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

İstanbul havaalanında uçaktan indikten sonra aracınızı hemen teslim alabilir ve İstanbul gezinize başlayabilirsiniz. Malum İstanbul trafiği oldukça yoğun ve toplu taşıma ile İstanbul’da gezmek büyük eziyet. JetzzGO üzerinden kiralayacağınız aracınız ile bu eziyeti konfora dönüştürebilirsiniz.

Web sitemiz üzerinden İstanbul rent a car firmalarını listeleyebilir, filtreleme seçeneğini kullanarak ihtiyacınız olan aracı kolaylıkla önünüze getirebilirsiniz. Araçları karşılaştırabilir ve en ucuz kiralık araç seçeneği ile ekonomik fiyatlarla konforu yaşayabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı Araç Kiralama

İstanbul’da biri özel olmak üzere 3 havalimanı vardır. Bunlardan Anadolu yakasında yer alan Sabiha Gökçen Havalimanı, diğeri Avrupa yakasında İstanbul Havalimanı ve Arnavutköy’de konuşlu olan özel Hezarfen Havaalanı’dır.

İstanbul gezilecek yerleri açısından oldukça zengin bir şehirdir. İş seyahatlerinizde küçük bir araç, ailece tatil seyahatlerinizde geniş bir araç tercihi yapabilir, aracınızın yakıt türünü ve vites türünü seçebilirsiniz. Yapacağınız filtreleme ile ihtiyacınıza an uygun aracı belirler ve rezervasyonunu yaptırabilirsiniz. Havalimanına indikten sonra aracınızı hemen teslim alabilirsiniz.

JetzzGO ile dilerseniz Sabiha Gökçen Havalimanı, dilerseniz de yeni İstanbul Havalimanı içindeki rent a car firmalarının araçlarını karşılaştırmalı olarak sizlere sunmaktadır. İstanbul’a uçuş planınızı yaptıktan sonra hangi gün orada olacağınızı bize söyleyin, biz size yüzlerce alternatif araç içerisinden en uygun aracı bulalım. Bunun için web sitemizde birkaç dakika vakit geçirmeniz yeterlidir.

İstanbul’da Araç Kiralama Fiyatları Nelerdir?

İstanbul’da araç kiralamak istiyorsanız en ucuz ay Ocak ayıdır. Bununla birlikte en pahalı ay ise Ağustos ayıdır. Ayrıca geniş bir aile aracı kiralamak istiyorsanız Şubat ayı en ucuz zamandır. İstanbul içinde araç kiralama fiyatları belirli faktörlere göre değişkenlik göstermektedir.

Seçeceğiniz aracın markasından, yakıt türüne, aracın popülerliği gibi faktörlere göre değişkenlik gösterebilir. İstanbul’da en uygun aracı kiralamak istiyorsanız JetzzGO fırsatlarından yararlanmalısınız. Firmamızın web sitesi üzerinden en ucuz kiralık araç sorgusu yaparak İstanbul’da faaliyet gösteren rent a car firmalarının ellerindeki en uygun fiyatlı aracı seçebilir ve kiralayabilirsiniz.

İstanbul iş seyahati açısından oldukça fazla ziyaret edilen bir ilimizdir. Tatil amaçlı ya da akraba ziyareti amaçlı ziyaretler de yapılmaktadır. İş seyahati için İstanbul’a gelenlerin birçoğu araba kiralama seçeneğinden faydalanmaktadır. JetzzGO İstanbul’da en uygun aracı bulmanızı sağlar.

İstanbul’da Nasıl Araba Kiralanır?

Araç kiralama, birçok açıdan tercih edilen bir hizmettir. Herhangi bir şehri gezmek isteyenlerin tercih edeceği araç kiralama, oldukça pratik ve konforlu bir hizmet olmasının yanı sıra, çeşitli sebeplerle şahsi aracını kullanamayanlar için de alternatif bir seçenek olmaktadır.

Araç kiralama hizmeti alırken istenilen türde araç, araç temizliği, zamanında teslim ve farklı bütçelere hitap eden bütçe seçenekleri belirleyici kriterlerdir. Bir rent a car firmasından araç kiralarken tüm bu kriterler göz önünde bulundurulur.

Oysa bunları sizin düşünmenize gerek yok. JetzzGO olarak sizin için bu kriterleri göz önünde bulunduruyoruz. Siz sadece bize ne tür bir araç istediğinizi ve İstanbul’a gidiş saatinizi söyleyin, gerisini bize bırakın. Biz sizin ihtiyacınıza uygun aracı bulur ve size teslim ederiz.

İstanbul’da gezip görülecek o kadar lokasyon var ki, uçaktan iner inmez vakit kaybetmeden aracınızı teslim alabilir ve hemen şehir turuna çıkabilirsiniz. İstanbul’a ilk defa geliyorsanız ya da İstanbul trafiğine çıkmaya çekiniyorsanız, dilerseniz şoförlü araç kiralayabilirsiniz.

JetzzGO web sitemiz üzerinden nasıl bir araç istiyorsanız, yakıt türünü, otomatik ya da manuel vites, küçük ya da geniş bir araç kısacası ne tür bir araç istiyorsanız gelişmiş filtreleme özelliği sayesinde filtreleme yapabilir ve ihtiyacınıza ve bütçenize en uygun aracı kiralayabilirsiniz.

İstanbul’a Ne Zaman Gidilir?

İstanbul, farklı bir iklim tipine sahiptir. Akdeniz, Karadeniz, Balkanlar ve Anadolu karasal iklimi gibi farklı iklim tiplerinin etkisinde bulunmaktadır. Genellikle yazları sıcak ve kurak geçerken kışları ise soğuk ve yağışlı geçmektedir.

Tatil için gideceklerin özellikle ilkbahar ve yaz aylarını tercih etmeleri daha uygundur. Bununla birlikte zorunlu iş seyahatlerinde gidilecek tarih belli olmadığı için mutlaka araç kiralama seçeneğinden faydalanılması, iklim değişikliklerinden etkilenilmemesi için daha uygun olur.

Özellikle ilkbahar ve yaz aylarında İstanbul başka bir güzel olmaktadır. Bu nedenle bu aylarda gezmek için İstanbul’a gidecekler JetzzGO İstanbul araç kiralama seçeneklerinden faydalanarak eğlencenin tadını çıkarabilir.

İstanbul’da Şehir İçi Ulaşım

İstanbul, Türkiye’nin en kalabalık şehridir. 39 ilçe yüzlerce mahalle bulunan ilimizde ulaşım ağı da bir o kadar gelişmiştir. Belediye otobüsleri şehrin her noktasına gitmektedir. Bunun yanı sıra tramvay, metrobüs, metro ve vapur ulaşım ağı bulunmaktadır. Metro ve metrobüs seferleri 24 saat hizmet vermektedir.

Her ne kadar gelişmiş bir ulaşım ağına sahip olsa da 20 milyonluk bu kalabalık şehir de ulaşım araçlarının dolmasına ve toplu taşımanın bir eziyete dönmesine neden olmaktadır. Sadece tek bir yöne gidilmesi halinde avantajlı olan toplu taşıma, İstanbul’u gezmek için hem çok masraflı hem de vakit kaybı demektir.

İşte tam da bu noktada İstanbul araç kiralama seçeneği karşımıza çıkmaktadır. İstanbul’da doyasıya gezmek ve uzakları yakın etmek için JetzzGO İstanbul araba kiralama avantajlarından faydalanabilirsiniz. İhtiyacınıza göre önceden rezervasyon da yaptırabileceğiniz bu sistem ile aracınızı kiralayıp, İstanbul’u doyasıya gezebilir hem de vakitten kazanmış olursunuz.

İstanbul Oto Kiralama İşlemleri

İstanbul gezip görülmesi gereken yerler açısından oldukça zengin bir ilimizdir. Özellikle tarihi ve doğal güzellikleri ile mutlaka görülmesi gereken ilerimizden biridir. İstanbul’a tatil için gelenler ya da küçük bir kaçamak yapmak isteyenler genellikle araç kiralama seçeneğini tercih etmektedirler.

İstanbul Havalimanı ya da Sabiha Gökçen Havalimanı’na indikten sonra önceden JetzzGO web sitesi üzerinden rezerve etmiş olduğu aracı buradan teslim alarak İstanbul gezisine başlamaktadırlar.

İstanbul şehir içinden araç kiralama seçeneği de değerlendirilebilir. Ancak hem ihtiyacınıza en uygun hem de ekonomik bir araç bulmak için onlarca rent a car firmasını gezmek zorunda kalabilirsiniz. Bunun yerine İstanbul’da faaliyet gösteren en kaliteli ve güvenilir araç kiralama firmalarının müsait olan kiralık araçlarını tek bir tıkla sitemiz üzerinden listeleyebilir, ihtiyacınıza ve bütçenize en uygun aracı JetzzGO üzerinden kiralayabilirsiniz.

İstanbul’a Yolculuk…

İstanbul her açıdan insanları cezbeden tarihi, kültürel güzellikleri ve tüm dinlerin bir arada yaşadığı bir kenttir. İstanbul’un bu kadar güzellikleri olmasına karşın en olumsuz yönü tabii ki trafiğidir. Ulaşım sorununa bir alternatif olarak araç kiralama seçeneğinden faydalanabilirsiniz.

Özellikle yurtiçinden ya da yurtdışından iş gezisi ya da tatil amaçlı şehre gelenlerin en büyük sorunlarından biri ulaşım sorunudur. İstanbul, Anadolu ve Avrupa yakası eşsiz güzelliklere sahip bir kenttir. Bu büyük kenti araçsız olarak, toplu taşıma araçları ile gezmek büyük bir sıkıntı ve zaman kaybıdır.

JetzzGO olarak, şehre gelen tüm yerli ve yabancı ziyaretçilere ya da İstanbul’dan kendi memleketlerine gidecek olanlara araç kiralama hizmeti sunmaktayız. Özellikle İstanbul' a giriş yapmadan bulunduğunuz yerden web sitemize girerek İstanbul’daki oto kiralama firmalarını listeleyebilir, bunların içinden ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun aracı rezerve edebilir ve havaalanına indikten sonra anında teslim alabilirsiniz. İstanbul Araç Kiralama kampanaya seçenekleri için ve Rent a Car Kaskolu, yeni araçlar ve JetzzGo güvenli ödeme yöntemi ile araç kiralamak için web sitemizden Beşiktaş Araç Kiralama fırsatlarını, Avcılar Araç Kiralama Fırsatlarını, Büyükçekmece Araç Kiralama Kampanyalarını, Beylikdüzü Araç Kiralama Fırsatlarını, Yenibosna Araç Kiralama Fırsatlarını, İstanbul Havalimanı Araç Kiralama Fırsatlarını kaçırmayın. Siz İstanbul' dan araç kiralayın biz kapınıza kadar getirelim. Sizlerde kolaylıkla, hızlı rezervasyon, zengin araç seçenekleri ve ekonomik araç kiralama avantajlarından yararlanmak isterseniz, Jetzzgo ile iletişime geçmeniz ya da www.jetzzgo.com web sitesi üzerinden sadece müsait olan araçları görüntüleyerek aracınız seçip rezervasyon yapabilirsiniz. Sizler özel menüler ile oluşturduğumuz Seyahat Hattımız +90 850 255 6446 nolu hattımızdan da Hızlı Rezervasyon gerçekleştirebilirsiniz.

Araba kiralayarak İstanbul’un keyfini sürebilir ya da memleketinize konforlu ve rahat bir şekilde gidebilirsiniz. Binek ya da ticari uzun dönem araç kiralama seçeneklerimizden faydalanabilir, bütçenize ve tercihinize en uygun kiralık aracı kiralayabilirsiniz.

İstanbul’un Tarihi Yerleri

Dünyanın en büyük ve en önemli metropolleri arasında yer alan İstanbul, Roma, Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu gibi 3 farklı imparatorluğa başkentlik yapmış bir şehirdir. 3 bin yıl öncesine dayanan tarihi ile birbirinden değerli tarihi eserlere sahip bir kenttir. Bu eserlerin bir kısmı Anadolu yakasında bir kısmı ise Avrupa yakasında yer almaktadır.

Bizans döneminde kilise olarak inşa ettirilen Ayasofya, tarihi yarımadadaki en önemli eserlerden biridir. Kiliseden sonra katedrale dönüştürülen yapı, 1453 yılında İstanbul’un fethinden sonra Camiye çevrilmiştir. Halen müze olarak hizmet vermektedir.

Ayasofya yakınlarında konumlanan Sultan Ahmet Camii, içindeki İznik çinileri, muhteşem kubbesi ve ihtişamlı yapısı ile dünyanın en güzel camilerinden biridir. Mimar Sinan’ın öğrencisi Sedefkar Mehmet Ağa tarafından tasarlanmıştır.

Sarayburnu semtinde yer alan Topkapı Sarayı, Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılmıştır. Uzun yıllar, idari merkez olarak kullanılan yapı, şu anda müze olarak faaliyet göstermektedir.

Mimar Sinan tarafından inşa edilen Süleymaniye Camii, Osmanlı mimarisinin önemli örneklerinden biridir. Çiniler ve elmas süslemeleri ile muhteşem bir güzelliğe sahiptir.

Dünyanın ilk alışveriş merkezlerinden biri olan Kapalıçarşı, İstanbul’un en fazla turist çeken yeridir. Çarşının ilk bölümü Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılmış ve giderek genişletilmiştir. Çarşı içinde 4 bine yakın dükkân bulunmaktadır.

Buram buram tarih kokan İstanbul’da ayrıca, Galata Kulesi, Yerebatan Sarnıcı, Dolmabahçe Sarayı, Fener Rum Erkek Lisesi, Rumeli Hisarı, Haydarpaşa Garı, Kız Kulesi, Beylerbeyi Sarayı gibi daha pek çok tarihi yapıyı içinde barındırmaktadır.

İstanbul’un Gezilecek Yerleri

İstanbul’da o kadar gezilecek ve görülecek yer var ki, bu tarihi şehrimizin güzelliklerini toplu taşıma araçları ile gezmek imkânsızdır. JetzzGO araç kiralama avantajlarından faydalanarak İstanbul’un her köşesini rahat ve konforlu bir şekilde gezebilirsiniz.

Atlı Köşk olarak da bilinen Sakıp Sabancı Müzesi, batılı sanatçıların ve saray ressamlarının eserlerinin yer aldığı eşsiz bir resim koleksiyonuna ev sahipliği yapmaktadır. 16. Yüzyıla kadar uzanan hat sanatçılarının eserleri de yine aynı müze içinde yer almaktadır.

İstanbul’un en yüksek noktası olan Çamlıca Tepesi eşsiz manzarası ile mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Güneyde ise Küçük Çamlıca bulunmaktadır. Güzel manzaralar eşliğinde yürüyüşler yapmak için ideal bir yerdir.

Beyoğlu’nun ana caddesi olan İstiklal Caddesi, trafiğe kapalıdır. Caddede elçilik binaları sıralanır. Araka sokaklarda halen ibadete gelenlerle dolu kiliselere rastlamak mümkündür.

İstanbul’un iki yakasını bağlayan Ortaköy ve Beylerbeyi arasında uzanan Boğaziçi Köprüsü, 1970 yılında yapımına başlanmış ve 1973 yılında trafiğe açılmıştır. Dünyanın en uzun altıncı asma köprüsü olma özelliği taşımaktadır.

Kent sakinleri, güvercinler ve ziyaretçilerle sürekli dolu olan Beyazıt Meydanı, eski kent merkezinin en hareketli bölgelerinden biridir. Kapalı çarşının içinden ya da Beyazıt Meydanından gidilen Sahaflar Çarşısı, hemen her türde kitabın bulunduğu muhteşem bir çarşıdır.

1994 yılında açılan Rahmi Koç Müzesi, 27 bin metrekarelik bir alanda konuşlanmaktadır. Üç ayrı bölümde ziyaretçi kabul edilen müze, ziyaretçiye açıktır.

Bilimsel araştırmalar için oluşturulmuş ağaç koleksiyonlara Arboretum adı verilir. Atatürk Arboretum’u 296 hektarlık bir alan üzerinde Belgrad Ormanlarının güneydoğusunda kurulmuştur.

Beyoğlu’nun en hareketli yerlerinden biri olan Taksim Meydanı, Adalar, Gülhane Parkı, Panorama 1453 Müzesi, Anadolu Kavağı, Aydos Ormanı, İstanbul Deniz Müzesi gibi daha pek çok gezilecek yer bulunmaktadır.

İstanbul’da Gece Hayatı

İstanbul, Anadolu Yakasında gece hayatının en hareketli olduğu yerlerden biri Kadife Sokak’tır. Özellikle hafta sonları oldukça yoğun olan ve eğlence mekânlarından dışarıya taşan kalabalıkla eğlenceli bir yerdir. Eğer sakin bir yer arıyorsanız Viktor Levi tam size göre. Kadıköy’ün favori mekânlarından biri olan Ayı ve daha hareketli bir gece geçirmek isteyenlerin adresi ise Monks’dur.