Kiralama Koşulları İptal ve İade

Kiralama Koşulları İptal ve İade

Kiralama Koşulları
Sürücü Bilgisi

Kiralayacağınız aracı yalnızca rezervasyon formunda belirtilen kişi tarafından kullanabilir. 3. kişiler tarafından aracın kullanılması halinde meydana gelebilecek hasarlarda, hiçbir hasar güvencesi geçerli değildir.

Sürücü Yaşı ve Ehliyet

Sigorta şartları gereği ekonomik bir araç kiralayabilmek için Sürücü aşağıdaki tablo kriterlerine göre araç kiralama yapabilir.


Ek Sürücü

Ek sürücü tanımlaması günlük ek bir ücrete tabidir. Ek sürücünün de ana sürücü için belirtilen yaş ve ehliyet kriterlerine uygun olması gerekir. Kiracı dışında aracın başkası tarafından kullanılabilmesi ancak sürücü belgesi ve kullanım yaşı kurallarına uygun sürücülerin geçerli kimlik ve ehliyetlerinin sözleşmede yer alması ile mümkündür.

Araç Kiralama Süresi

Araç kiralama süresi minimum 24 saat. 24 saatten daha az süreli kiralamalarda 24 saat ücreti uygulanır.

Kilometre Sınırı

Kiralaman aracın rezervasyon ekranında bulunan KM sınırları geçerlidir. Km sınırı aşımlarında ise Üye İşyeri tarafından hazırlanan Kiralama sözleşmesindeki Km aşım bedeli uygulanır.

Ödeme Koşulları

Araç rezervasyonu yaparken ön ödeme tutarını ya da tamamını kredi kartınız ile ödemeniz gerekir. Ön ödeme yöntemini seçerseniz kalan bakiyeyi kredi kartı ve ya nakit olarak araç tesliminde Üye işyerine ödeyebilirsiniz. Kredi kartı ve ehliyetinizi mutlaka aracınızı teslim alırken yanınızda bulundurmanız gerekir.

Provizyon / Depozito

Araç kiralama esnasında oluşabilecek ödenmemiş trafik cezaları, eksik yakıt, sigorta kapsamı dışındaki hasarlar için kira ücretinin dışında kredi kartınızdan teminat depoziti olarak provizyon alınır. Aracın sorunsuz iade edilmesi durumunda söz konusu teminat tutarı bloke uygulanan kredi kartından 10 ile 20 gün arasında kaldırılır. Provizyon, belirli bir tutarın kredi kartı üzerinde bloke edilmesidir. Kredi kartınızın kullanılabilir limitini azaltır ancak harcama olarak yansımaz. Bunun için kiralama başlangıcında sürücünün adına olan minimum 6 ay geçerli ve kullanılabilir limiti olan kredi kartı bilgileri araç kiralama kontratında olması gerekmektedir.

HGS ya da OGS Geçişleri

Araçlarımızın tamamında HGS ya da OGS bulunmaktadır. Bu sayede paralı otoyollardan otomatik olarak geçiş yapabilirsiniz. HGS ya da OGS için ekstra bir ücret talep edilmez. Yapmış olduğunuz ücretli geçişler araç iade esnasında geçiş kullandığınız kadar HGS ya da OGS ücreti üye işyerimiz tarafından sizden tahsil edilir.

Arıza

Araçlarda kullanıcı hatası ile oluşan oluşan arızalardan Kiracı sorumlu tutulur. Araçlarda oluşan kullanımdan kaynaklanmayan mekanik arızalar kasko kapsamında olmamakla birlikte üye işyerinin sorumluluğundadır.

Sigorta ve Güvenceler

Kiralık araçların tamamı Rent a car kaskoludur. Kasko, kiralanan araçta meydana gelen maddi zararları ve hırsızlık gibi zararları teminat altına alan bir sigortadır. Yine 3. şahıslara gelebilecek zararlar Trafik Sigortası limitleri dahilin de koruma altındadır.
Sigortanın geçerli olabilmesi için;
Olay yerinde detaylı olarak en az 7 adet olay yeri fotoğraflarının üye işyeri ne teslim edilmesi gerekir.
Trafik ve alkol raporlarının kaza anında tutulması ve 24 saat içinde aracın kiralandığı üye işyerine teslim edilmesi gerekir.
Kaza, çift taraflı ise; çift taraflı kaza tutanağı ıslak imzalı olarak, karşı tarafın ruhsat fotokopisi, sigorta poliçesi fotokopisi, ehliyet fotokopisinin kaza mahallinde iken kiracı tarafından temin edilmesi gerekir.

Aşağıdaki hallerde sigortadan yararlandırma teminatı geçersiz olacak ve oluşacak zarar sigorta kapsamı dışında kalacaktır;
Kira süresinin bitmesine rağmen aracın iade edilmemesi,
Araçta taşınan bir yükün hasara veya kazaya sebep olması,
Aracın alkollü, uyuşturucu etkisi altında, yasal hız sınırları dışında kullanılması,
Kiracının %100 kusurlu olarak tek taraflı kaza yapması,
Rapor tutulmaması veya eksik ya da geçersiz evrak teslim edilmesi,
Aracın kira kontratı üzerinde ismi yazılı kişilerden başkasına kullandırılması,
Zorunlu haller (Hastane raporu olmaksızın) dışında kaza yerinin terk edilmesi, Aracın normal kullanım koşulları dışında kullanılması (aracın yüksek motor harareti ile kullanılması, kötü yol şartları veya patlak lastik üzerinde yürünmesi, araca yanlış yakıt doldurulması ve benzeri diğer durumlar),
Aracın trafik kuralları dışında kullanılması (yasal hız sınırlarının aşılması, kırmızı ışıkta geçilmesi ve benzeri diğer ihlaller), aracın alkol veya uyuşturucu madde etkisi altında kullanılması,
Meydana gelmiş bir kaza anında veya çalınma durumunda üye işyerine verilecek olan irtibat telefonlarına bildirilmemesi,
Aracın dikkatsiz ve tedbir alınmaksızın kullanılması (yağışlı havalarda yol şartlarına göre hız ayarlamasının yapılmaması, öndeki aracın en az emniyet mesafesinden takip edilmemesi ve benzeri diğer kullanımlar),
Meydana gelen bir kazada ilgili makamlardan 24 saat içerisinde gerekli raporların (trafik ve alkol raporu) alınmaması,
Aracın çalınması durumunda orijinal anahtarının teslim edilememesi
Aracın içerisinde taşınan yüklerden ötürü araçta veya karşı tarafta bir hasar oluşması,
Yalnızca Lastik, cam veya farda hasar meydana gelen hasarlar Kaza Sigortası içerisine dahil değildir.
3. şahıslara verilen hasardan doğacak maddi tazminat tutarları, mecburi mali mesuliyet sigortası teminatı kapsamında teminat altındadır. Teminat sınırları dışında kalan tutarlar için müşteri kendisi sorumludur.

Teslim ve İade

Kiralanan araç yalnızca Rezervasyonda belirtilen adreste teslim edilir ve Rezervasyonda belirlenen adreste iade edilmelidir. Aracın belirlenen teslim saatinden geç teslim edilmesi durumunda 1 günlük kira ücreti tarafınızdan tahsil edilir. Aracın belirlenen teslim saatinden erken teslim edilmesi durumunda herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

Uçuş Bilgileri

Aracınızı havalimanından teslim almak üzere kiralama yapmış olmanız durumunda, uçuş bilgilerinin Jetzzgo’ ya bildirilmesi müşterinin sorumluluğundadır. Kiralama sırasında uçuş bilgileri belli olmasa dahi, aracın teslim alınmasına en geç 24 saat kala e-posta yoluyla uçuş bilgileri iletilmelidir.

Araç Yakıtı

Kiralanan aracın teslim edildiği yakıt seviyesinde iade edilmesi gerekmektedir. Fazla yakıtla dönen kiralık araçlarda yakıt iadesi yapılmaz. Eksik yakıt olması durumunda, yakıt ücreti ve hizmet bedeli tahsil edilir.

Rezervasyon İptali ve Değişiklik

Rezervasyon değişiklikleri, üye işyerlerinin araç ve program uygunluğuna göre yapılmaktadır.

Rezervasyon değişikliğinde;
Kiralama başlangıç saatinden 48 saat öncesine kadar, araç değişikliği fiyat farkı gözeterek yapılabilir,

Rezervasyon iptalinde ise,
www.jetzzgo.com web sitesi üzerinden kiralanan araçların, iptal talebini aracın alış saatinden 24 saat öncesine kadar tarafımıza bildirilmesi halinde kiralama için ödenen toplam tutar 7 iş günü içerisinde kredi kartına ya da Jetzzgo’ ya mail yolu ile beyan edilmiş olan banka hesabına iade edilecektir. Jetzzgo bildirimde bulunmaksızın aracı almaktan vazgeçilmesi ve/veya iptal talebini alış saatinden 24 Saat’ den az bir süre kala bildirilmesi halinde toplam kiralama için ödenecek toplam tutarın 15 % iptal iade kesintisi yapılarak geriye kalan tutar beyan edilen kredi kartına ya da banka hesabına iade edilecektir.

Yurtdışı Çıkış İzni

Kiralık araçlar ile ülkeler arası geçiş yapılamaz.

Muadili / Benzeri Araç

Sistemde görmüş olduğunuz araçlar, sadece o tarihler arası müsait olan araçlardır. Üye işyerinin elinde olmayan nedenlerden dolayı, (kiralık araç bir önceki müşteriden geç veya hasarlı dönmüşse, teknik arıza, zorunlu haller vb.) kiraladığınız aracın yakıt, vites ve araç segment durumunu göz önüne alarak benzeri veya üst sınıf araç verebilir.

Güvence

Kiracı olarak, eğer herhangi bir konuda hala memnuniyetsizliğiniz bulunmaktaysa ve şikayet talebiniz varsa şikayet mektubunuzu ve taleplerinizi kiralama süresi bittikten sonra müşteri hizmetleri servisimize jetzzgo@jetzzgo.com’ a yazılı olarak göndermeniz gerekmektedir. Size yardımcı olabilmemiz için e-postanızla birlikte rezervasyon numaranızı ve rezervasyonunuza ilişkin tüm dökümanları göndermeniz gerekmektedir.

Jetzzgo sistemleri üzerinden araç kiralamak isteyen müşteriler yukarıdaki kiralama koşullarını bildiğini ve onayladığını kabul ederek iş bu kiralama işlemini gerçekleştirir.

www.jetzzgo.com, Jetzzgo Otomotiv ve Turizm Ticaret Ltd. Şti.’ nin Tescilli Bir Markasi Olup; Mimar Sinan Mahallesi D-100 Karayolu Caddesi No:75 Berpe Plaza Büyükçekmece/İstanbul/Türkiye adresinde hizmet vermektedir.

Şirket Ünvanı : JETZZGO OTOMOTİV VE TURİZM TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Vergi Dairesi : Büyükçekmece
Vergi Numarası : 4841796280
Mersis Numarası: 0484179628000001
Ticari Sicil No: 215819-5
Adres : Mimarsinan Mahallesi, D-100 Karayolu Caddesi, Berpe Plaza No: 75 Büyükçekmece / İstanbul
Call Center : 08502556446
Mail : info@jetzzgo.com
 

BİZİMLE BÜYÜMEYE NE DERSİNİZ?

Partnerlik başvurusu için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

HEMEN BAŞVUR

Ayrıcalıklı fiyatlar ve fırsatlar için abone olun!

  • E-posta abonelerine özel fırsatlar
  • Gelen kutunuzu açın ve tasarruf edin
  • Hiçbir fırsatı kaçırmayın

JETZZGO'da Daha Fazlası Var!

Cihazınıza uygun mobil uygulamalarımız ile size çok daha yakınız. İndirin, deneyin farkı hissedin!

Güncel kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmaya, indirim kuponları kazanmaya ne dersin!

Yardıma ihtiyacınız olduğu her an bütün iletişim platformlarında yanınızdayız!

Aklınız kalmasın! Jetzzgo.com’dan ödeme yaparken %100 Güvenli Ödeme Altyapısı 3D Secure / SSL ile Güvence altındasınız. Ödeme yapabileceğiniz kredi kartları : Visa / Master / Amex

GİRİŞ YAP